Kadonneen levyn metsästäjät

su 5.6.2016

  • 1 h 54 min
  • ei kuunneltavissa

1. Untamo Perttu ja Kakkorin Sahurit: Maria Okerblom ja Mattila (2008)
2. HumppAvanti! & Aija Puurtinen: Orpo (2004)
3. Nico Cento campane (1971)
4. Urpo: Twistinistien yö (1978)
5. Maya: River and sea (= Joki ja meri, 1987)
6. Kimarakvartetti ja Helsingin Balalaikkaorkesteri: Vetsherni zvon (Iltakellot, 1963).
7. Jean-Louis Beaumadier & Jean Koerner: La Tourterelle (Turturikyyhky, 1979)
8. Cassius Clay: I am the greatest (1964)
9. Wings Hi hi hi (1972)
10. Esa Pulliainen ja Ratio: Paratiisi (1987)
11. Marion & Wille Katz, orkesteri: Oi Jaakko (= Amanda, 1962).
12. Kari Peitsamo: 3-päinen ystävä (1985)
13. Jukka Kuoppamäki: Roope Ankka (1971)
14. Tuure Kilpeläinen ja Kaihon Karavaani: Miksei vieläkään ole rauhaa (2012)
15. Jerry Williams: Ave maria No Morro (1967)
16. Kyösti, Mäkimattila: Pieni kukkanen (2013)
17. Reijo Taipale: Jordanin ruusu (= Erev shel shoshanim, 1965)

Lähetykset

  • su 5.6.2016 18.05 • Yle Radio Suomi

Jaksot

  • 1. Eini: Kuinka rakastan Travoltaa (1979)
    2. Slade: How does it feel? elokuvasta Slade in Flame (Englanti 1974)
    3. Päivi Latvala ja Hortto Kaalo: Ulla ulvoo (1971)
    4. The Renegades: Cadillac (Italiankielinen versio, 1966)
    5. Berit: Kun silmiin katson lasta (1990)
    6. Box Tops: The letter (1967)
    7. Jouni Keronen & Tuliset: Pari huurteista ja Kari Tapioo (2014)
    8. Moskovan kuoro, joht. V.Sokolov: Nuori tiedustelija, elokuvasta Kuinka teräs karaistui (1976)
    9. Aphrodite's Child: Babylon (1972)
    10. Veikko Lavi: Nälkälinna (1971)
    11. Jaakko Kangosjärvi: 50 koirankoppia (1981)
    12. S.E.X.: Canada (1987)

    13. Marlene Dietrich: Ich hab' noch einen Koffer in Berlin (1960)
    14. Markku Blomqvist ja Jukka Siikavire: Neidon ryöstö (1977)
    15. Jarno Sarjanen: Sunnuntaiaamu (1971)
    16. The Associates: The Rhythm divine (1991)

  • 1. Purema: Isoisän opit
    2. Paavo Heinonen: Metsäpolun tyttö
    3. Tasavallan Presidentti: Introduction – You’ll be back for more
    4. Mr. Breathless & Esa Pulliainen: Rokki on poikaa
    5. Blood, Sweat & Tears: Spinning wheel (single versio)
    6. Junnu Vainio: Naapurin mandoliini
    7. Ricardo del Turco: Cosa hai messo ne caffe
    8. Atlanta Rhythm Section: Higher

    Toinen tunti

    9. Albert Järvinen & Albert King: Don’t lie to me
    10. Jukka Koivisto ja Harjolax: Sot, sot, sot
    11. Popeda: Lauri Lutavuori
    12. Fairport Convention: Who knows where the time goes
    13. Korsuorkesteri: Parisenne walkaways
    14. Alice Cooper: King of the silver screen
    15. Tapio Heinonen: Sotilaan paluu

Kuuntele myös

    Muualla Yle.fi:ssä