Onnen sävel

la 23.7.2016

  • 19 min
  • ei kuunneltavissa

Juontaja Maija Salminen. Ohjelman musiikit:
1. A.AIMO - Yölintu
2. GEORG MALMSTEN - Saariston Sirkka
3. TAPIO RAUTAVAARA - Soittajapaimen (Tein minä pillin pajupuusta)
4. JUKKA KUOPPAMÄKI - Kun yö on hiljaa
5. DALLAPE JA TOPI SORSAKOSKI - Rantakoivun alla
6. MARTTI HUUHAA INNANEN - Kuutamoa Tyrnävän yllä
7. NAT KING COLE - Perfidia
8. MIKKO LEPPILAMPI JA NINA TAPIO - Jotain jää
9. ROBIN - Ei se pelaa joka pelkää
10. PLATTERS - Only you
11. JUHA VAINIO - Sellanen ol' Viipuri
12. SUVI TERÄSNISKA - Uusi aamunkoi
13. TEFLON BROTHERS FEAT. MARISKA - Lähiöunelmii
14. JUHA TAPIO - Minä sinua rakastan

Lähetykset

  • la 23.7.2016 7.04 • Yle Radio Suomi Turku

Jaksot

  • Ohjelman musiikit:
    1. GEORG OTS - Kirje Karjalaan
    2. BRUNO LAAKKO JA LEPAKOT - Alexanderin Jazz-yhtye
    3. TAPIO RAUTAVAARA - Ellin boksissa
    4. VILJO VESTERINEN - Talvimyrskyjä
    5. MARKUS ALLAN - Vain sulle lauluni soi
    6. OLAVI VIRTA - Sikermä operetista Mustalaisruhtinatar
    7. MARKKU KETOLA - Syli täynnä rentukoita
    8. JUKKA KUOPPAMÄKI - Tämä taivas, tämä maa
    9. TOPI SORSAKOSKI - Kaksi kitaraa
    10. ARJA KORISEVA - Rannalla
    11. KARI TAPIO - Kesä kuuskytviis
    12. KIRSI POUTANEN - Meren laulu - Cancao do mar
    13. VICKY ROSTI - Tuolta saapuu Charlie Brown
    14. KAUPUNGINORKESTERI -YHTYE - Anssi ei osaa tanssia
    15. JARI SILLANPÄÄ - Kuuleeko Eero
    16. BLACK - Wonderful life

  • Ohjelman musiikit:
    1. HARMONY SISTERS JA DALLAPE - Laulain työtäs tee
    2. TAUNO PALO JA ANSA IKONEN - Kulkurin valssi
    3. TAISTO TAMMI - Tango merellä
    4. VEIKKO LAVI - Ota löysin rantein
    5. KITI NEUVONEN - Nuoruustango
    6. TAPIO HEINONEN - Samanlainen onni
    7. TOPI JA TOIVOTTOMAT - Kultalankaa
    8. VUOKKO HOVATTA, MAIJA VILKKUMAA, JOHANNA IIVANAINEN JA MAARIT - Ihme ja kumma
    9. ROBIN - Kaupungin harmain mies
    10. KATRI HELENA - On elämä laulu
    11. PEKKA RUUSKA - Mä näin unta
    12. HELEN SJÖHOLM - Gabriellas sång
    13. ANNELI SAARISTO - Appelsiinipuita aavikkoon
    14. KAI HYTTINEN - Huuhkajanharmaa aamu
    15. TUURE KILPELÄINEN - Hymyilevä Apollo
    16. LENINGRAD COWBOYS JA ALEXANDROV RED ARMY ENSEMBLE - Yellow submarine
    17. ELASTINEN FEAT. LAURI TÄHKÄ - Lempo

  • Ohjelman musiikit:
    Ohjelman musiikit:
    1. VILJO VESTERINEN JA ONNI LAIHANEN - Muistojen valssi
    2. GEORG MALMSTEN JA DALLAPE - Ilta Oulunjoella
    3. VEIKKO TUOMI - Syntymäpäivävalssi
    4. MATTI LOUHIVUORI JA METRO-TYTÖT - Mummon kaappikello
    5. OLAVI VIRTA - Hopeinen kuu
    6. JAMPPA TUOMINEN - Ystävälle
    7.REIJO TAIPALE - Jaksaa vanhakin tanssia
    8. REIJO KALLIO . Nää kaikki vuodet yhteisemme
    9. FREIJA - Sä muistatko metsätien
    10. AMADEUS LUNDBERG - Ei koskaan rakastaa voi liikaa
    11. CHRIS BARBER YHTYEINEEN - Petite fleur
    12. ROGER WHITTAGER - Early one morning
    13. KARI TAPIO - Sielu, sydän ja kyyneleet
    14. SAMULI EDELMANN (feat. MIRKKA PAAJANEN) - Aika
    15. LAURI TÄHKÄ - Sua mä jaksan
    16. BARRY MANILOW - Hey mambo

  • Syntymäpäiväonnitteluita ja muistoja herättäviä kappaleita Radio Suomen lauantaiaamuissa. yle.fi/onnensavel

Kuuntele myös

    Muualla Yle.fi:ssä