Onnen sävel

la 30.7.2016

  • 11 min
  • ei kuunneltavissa

Juontaja Sanna Jussila. Ohjelman musiikit:
1. KAUKO KÄYHKÖ - Suviserenadi
2. VEIKON HANURIKVARTETTI - Tavallinen tyttö
3. MIKKO JÄRVINEN JA DALLAPE - Iltapilviä
4. REIJO TAIPALE - Ruusu joka vuodesta
5. LAILA KINNUNEN - Pikku-pikku bikinissä
6. LIISA LÄÄVERI - Mörri-Möykky
7. HUOJUVA LATO - Suomenhevonen
8. DAVE BRUBECK QUARTET - Take five
9. KATRI HELENA - Anna mulle tähtitaivas
10. ANDY WILLIAMS - A time for us
11. JARI SILLANPÄÄ - Kaduilla tuulee
12. ANTONIO BANDERAS JA MAMBO ALL-STARS - Bella Maria de mi alma
13. TOPI SORSAKOSKI - Cherbourgin sateenvarjot
14. KIKKA - Sukkula Venukseen
15. TUURE KILPELÄINEN - Autiosaari
16. STEVIE WONDER - Happy birthday

Lähetykset

  • la 30.7.2016 7.04 • Yle Radio Suomi Turku

Jaksot

  • Ohjelman musiikit:
    1. GEORG OTS - Kirje Karjalaan
    2. BRUNO LAAKKO JA LEPAKOT - Alexanderin Jazz-yhtye
    3. TAPIO RAUTAVAARA - Ellin boksissa
    4. VILJO VESTERINEN - Talvimyrskyjä
    5. MARKUS ALLAN - Vain sulle lauluni soi
    6. OLAVI VIRTA - Sikermä operetista Mustalaisruhtinatar
    7. MARKKU KETOLA - Syli täynnä rentukoita
    8. JUKKA KUOPPAMÄKI - Tämä taivas, tämä maa
    9. TOPI SORSAKOSKI - Kaksi kitaraa
    10. ARJA KORISEVA - Rannalla
    11. KARI TAPIO - Kesä kuuskytviis
    12. KIRSI POUTANEN - Meren laulu - Cancao do mar
    13. VICKY ROSTI - Tuolta saapuu Charlie Brown
    14. KAUPUNGINORKESTERI -YHTYE - Anssi ei osaa tanssia
    15. JARI SILLANPÄÄ - Kuuleeko Eero
    16. BLACK - Wonderful life

  • Ohjelman musiikit:
    1. HARMONY SISTERS JA DALLAPE - Laulain työtäs tee
    2. TAUNO PALO JA ANSA IKONEN - Kulkurin valssi
    3. TAISTO TAMMI - Tango merellä
    4. VEIKKO LAVI - Ota löysin rantein
    5. KITI NEUVONEN - Nuoruustango
    6. TAPIO HEINONEN - Samanlainen onni
    7. TOPI JA TOIVOTTOMAT - Kultalankaa
    8. VUOKKO HOVATTA, MAIJA VILKKUMAA, JOHANNA IIVANAINEN JA MAARIT - Ihme ja kumma
    9. ROBIN - Kaupungin harmain mies
    10. KATRI HELENA - On elämä laulu
    11. PEKKA RUUSKA - Mä näin unta
    12. HELEN SJÖHOLM - Gabriellas sång
    13. ANNELI SAARISTO - Appelsiinipuita aavikkoon
    14. KAI HYTTINEN - Huuhkajanharmaa aamu
    15. TUURE KILPELÄINEN - Hymyilevä Apollo
    16. LENINGRAD COWBOYS JA ALEXANDROV RED ARMY ENSEMBLE - Yellow submarine
    17. ELASTINEN FEAT. LAURI TÄHKÄ - Lempo

  • Ohjelman musiikit:
    Ohjelman musiikit:
    1. VILJO VESTERINEN JA ONNI LAIHANEN - Muistojen valssi
    2. GEORG MALMSTEN JA DALLAPE - Ilta Oulunjoella
    3. VEIKKO TUOMI - Syntymäpäivävalssi
    4. MATTI LOUHIVUORI JA METRO-TYTÖT - Mummon kaappikello
    5. OLAVI VIRTA - Hopeinen kuu
    6. JAMPPA TUOMINEN - Ystävälle
    7.REIJO TAIPALE - Jaksaa vanhakin tanssia
    8. REIJO KALLIO . Nää kaikki vuodet yhteisemme
    9. FREIJA - Sä muistatko metsätien
    10. AMADEUS LUNDBERG - Ei koskaan rakastaa voi liikaa
    11. CHRIS BARBER YHTYEINEEN - Petite fleur
    12. ROGER WHITTAGER - Early one morning
    13. KARI TAPIO - Sielu, sydän ja kyyneleet
    14. SAMULI EDELMANN (feat. MIRKKA PAAJANEN) - Aika
    15. LAURI TÄHKÄ - Sua mä jaksan
    16. BARRY MANILOW - Hey mambo

  • Syntymäpäiväonnitteluita ja muistoja herättäviä kappaleita Radio Suomen lauantaiaamuissa. yle.fi/onnensavel

Kuuntele myös

    Muualla Yle.fi:ssä