Kadonneen levyn metsästäjät

su 14.8.2016

  • 1 h 54 min
  • ei kuunneltavissa

Ensimmäinen tunti:

1. Fleetwood Mac: I loved another woman
2. Ann Christine: Anteeks vaan (jos häiritsen)
3. Juice Leskinen &Coitus int.: Odysseus
4. Karma: Nään tuokion sen
5. Little river band: Cool change
6. Lasanen&Wesslin: We are happy when we two are together
7. Ivan Rebroff: Im haven von Sevastopol

Toinen tunti:

8. Silhuetit: Jos mulle sydämesi annat
9. Vesa-Matti Loiri ja Susanna Haavisto: Lauluja toisen maan
10. The Sensational Alex Harvey band: Swampsnake
11. Sleepy Sleepers: Ei koskaan seiso Swatch
12. Matt Monro: Walk away
13. Caterina Valente: Rote rosen warden blueh’n
14. Ilkka Ojanperä: Turverock
15. Stan Getz: Nature boy

Lähetykset

  • su 14.8.2016 18.05 • Yle Radio Suomi

Jaksot

  • 1. The Zoo: My heartbreaker (1974)
    2. The Climbers: Song from Israel (Hava nagila,1961)
    3. Juice ja Mikko: Klovni heittää veivin (1975)
    4. Traffic: John Barleycorn must die (1970)
    5. Jaco Pastorius: Portrait Of Tracy (1977)
    6. New York Dolls: Vietnamese baby (1973)
    7. Rotox: Rotox-Robotti (1975)
    8. Iris Rautio: Tarvan sävel )1966)
    9. Bakerloo: Drivin' Bachwards (1969)

    10. Bigboy. Ain't bad, ain't sad (1989)
    11. Vuokko Piironen sekä Aarno Ranisen studio-orkesteri: Ihailemani iskelmätähdet (1966)
    12. Muska: Sininen tarina (1979)
    13. Tommy Seebach Disco tango (1979)
    14. Aquarius: Monja (= Monia, 1970).
    15. Carola Vuoriston kellot (1971)
    16. Esa Katajavuori ja Radion tanssiorkesteri: Arskan hymni (1971)
    17. Steely Dan: Bodhisattva (1973)

  • Ensimmäinen tunti:
    Eino Valtanen ja Juice Leskisen Slam: Hellurei ja hellät tunteet
    Joe Dolan: Teresa
    Kristian: Näkemiin vain
    Argent: Shine on Sunshine
    Kirka: Kanelipuun alla
    Kim Larsen: Knock Knock
    Juha "Watt" Vainio: Laps suuren synnyinmaan
    Kari Tapio: Tuoksusi sun

    Toinen tunti:
    Tracy Chapman: Why?
    Katja Ebstein: Der Stern von Mykonos
    Lars Mäkiö ja Sven-Olof Walldoffin orkesteri: Penni
    Uriah Heep: Sweet Freedom
    Emerson Lake & Palmer: Jerusalem
    Uriah Heep: One Day
    Kai Lind: On Kalkutassa Ganges
    Grateful Dead: Unbroken Chain

  • 1. Ronnie & Blues Section: Ei kauempaa
    2. Koisotie 4 : Kolmatta linjaa takaisin
    3. Miriam Makeba: Kahawuleza (Hurry,Mama,Hurry!)
    4. Man: Grasshopper
    5. Ilkka Mau Kortesniemi ja Pentti Vuosmaan yhtye. Suhmuran Santra
    6. UK: In the dead of night
    7. Mimmi Mustakallio ja Olli Heikkilän orkesteri: Sydämeni on viulu
    8. Sir Douglas Quintet: Too little too late

    9. Esa Niemitalo: Merimiehen kirje äidille
    10. Chris Hodge: We're on our way
    11. City: Am Fenster
    12. Moe Bandy: I lost her to a Dallas cowboy
    13. Norman Greenbaum: California earthquake
    14. Annette Tuominen ja Esko Linnavallin orkesteri: Troikka
    15. Kai Lind ja Jaakko Salon oresterik: Tämä ilta aikaa on, tango
    16. Kalevi Tauru: Ko' elämä ol' oikiaa

  • Ensimmäinen tunti
    No 1. Kansallis-kuoro, joht. Jorma Pukkila - Elisabeth Serenadi
    No 2. Uriah Heep - Blind eye
    No 3. Antti Koskinen ja Pekka Sakari - Uhkarohkea Pekka
    No 4. Lew Williams - Cat talk
    No 5. Lasse Mårtenson - Cara domenica
    No 6. Rexi & Napoleon - Star-baby
    No 7. Erik Kaare - Casino
    No 8. Timo T. A. Mikkonen ja ork., joht. Rauno Lehtinen - Kesävalssi

    Toinen tunti
    No 9. Orf-Big Band - Quickstep
    No 10. Katri Helena - Kaikki Miehet Suukon Tahtoo
    No 11. Aarre ja The 60's - Cry for a shadow
    No 12. Mika Ja Turkka Mali - Eräs Oikeusjuttu
    No 13. Matti Louhivuori - Suopursu
    No 14. Jon English - Six ribbons
    No 15. Donovan & The Jeff Beck Group - Trudi
    No 16. Bob Dylan - House of the risin' sun

  • Ensimmäinen tunti:
    1. Dave: Dagny
    2. Lasse Liemola: Diivaillen
    3. Slade: Did Ya Mama Ever Tell Ya
    4. Markku Aro: Täyttä totta
    5. G.T. Toicca: Jenkkipelti
    6. Topmost: Merisairaat kasvot
    7. The Sounds: Yksinäinen kitara
    8. Raggars: Puhelu hevoselle

    Toinen tunti:
    9. Frijid Pink: The House of the Rising Sun
    10. Tony Ramon & Blue Combo: Taboo
    11. Donna: Epilogi
    12. Matti Jurva: Ihminen älä hermostu
    13. H.E.C.: Monofilharmoonikko
    14. Odetta: Joshua Fit the Battle of Jericho
    15. Elephant's Memory: Liberation Special
    16. Gene Clark: Lady of the North

Kuuntele myös

    Muualla Yle.fi:ssä