Musiikkikeidas - Tuuli Saksala

Ran Kan Kan

  • 53 min
  • ei kuunneltavissa

1. TITO PUENTE - Ran Kan Kan
2. CARMELITA AUBERT - El Yo-Yo
3. JOVENES CLASICOS DEL SON - Abusadora
4. MARKSCHEIDER KUNST - Vishneviy Sad
5. MI SONORA - Que Nadie Sepa Mi Sufrir
6. JUANES - Fuego
7. DEPEDRO - Hay algo ahi?
8. VILLE LEINONEN & MOPO - Kuka tätä laivaa ohjaa?
9. AMALIA RODRIGUES - Barco negro
10. BABA ZULA - Itaat Etme
11. GÖNÜL TURGUT - Üzüntüyü Birak Yasamaya Bak
12. PIIRPAUKE - Konevitsan kirkonkellot

Lähetykset

  • ke 12.10.2016 22.05 • Yle Radio Suomi Helsinki

Jaksot

  • 1. MARIZA - Primavera
    2. CRISTINA BRANCO - E As Vez Dou Por Mim
    3. GRÉN SÉMÉ - Ti Marik
    4. PEKKO KÄPPI & KHHL - Supermies
    5. PEKKO KÄPPI & KHHL - Veljensurmaajat
    6. SONGHOY BLUES - Soubour
    7. MAMANI KEITA - Gagner l'argent francais
    8. LES AMAZONES D'AFRIQUE FEAT. ANGELIQUE KIDJO - Dombolo
    9. LES AMAZONES D'AFRIQUE - I Play the Kora
    10. KANDIA KOUYATE - Doninké
    11. PETER TOSH - Johnny B. Goode

  • 1. YANN TIERSEN - La valse d'Amelie
    2. JOOSE KESKITALO - Julius Caesarin anatomia
    3. MERCEDES SOSA - Jangadero
    4. EMMA SALOKOSKI ENSEMBLE - Kevät
    5. OUMOU SANGARE FEAT. TONY ALLEN - Yere Faga
    6. SALIF KEITA - Madan
    7. TINARIWEN - Tiwáyyen
    8. TINARIWEN - Assàwt
    9. DJANGO REINHARDT - Brazil
    10. TOOTS THIELEMANS - Oceano
    11. SVÄNG - Hedwig's theme
    12. JOOSE KESKITALO - Yö on paljastava petoksen

  • 1. STEVIE WONDER - Boogie on reggae woman
    2. AMALIA RODRIGUES - Coimbra
    3. MARIA KALANIEMI & EERO GRUNSTRÖM - Kom alla mina bröder
    4. MARIA KALANIEMI & EERO GRUNSTRÖM - Svalan
    5. ALVARO SOLER - Animal (Acoustic)
    6. THE UHURU DANCE BAND - Olufeme
    7. VAUDOU GAME - Pas Contente
    8. ANGELIQUE KIDJO - Malaika
    9. AFROTYSONIA - Livets mening
    10. CUMULUS - Sorg och glädj (= Zto mne gore)
    11. JAAKKO LAITINEN JA VÄÄRÄ RAHA - Kukkakimppu kainalossa
    12. AZAM ALI - Springs arrives

  • 1. THE INCREDIBLE BONGO BAND - Apache
    2. GOOGOOSH - Man Amadeh-Am
    3. RENATA ROSA - Jurema
    4. MOUSSA DIALLO - Koulekan
    5. MOUSSA DIALLO - Kom Ud Og Dans
    6. TUURE KILPELÄINEN & KAIHON KARAVAANI - Ikuinen ihastus
    7. CESARIA EVORA - Petit pays
    8. ERIK ALIANA & PICKET - Kongossa
    9. BOBBY MCFERRIN - Joshua
    10. LAULURASTAS - Tuli
    11. NGUEN THI HONG PHUC - Mua xuan ve (The Coming Spring)

Kuuntele myös

    Muualla Yle.fi:ssä