Kadonneen levyn metsästäjät

Levyjä metsästävät Jake Nyman ja Tero Liete

  • 1 h 51 min
  • ei kuunneltavissa

No 1. Eero Raittinen: Joskus näin,joskus ei No 2. Tina Turner & David Bowie: Tonight No 3. Chase: Get It On No 4. Juha Vainio: Naapurin sähköurut No 5. Mikael Ramel: I morron e en ny da No 6. Pasi & Mysiini: Ihmemies Mikko No 7. Niilo Tarvajärvi: Minä ja Matleena No 8. Sergio Mendes & Brazil '66: Wichita lineman No 9. Metrofolk: Vetelehtijä No 10. Martti Huuhaa Innanen: Yövieras No 11. Jacques Brel: Une ile No 12. Katri Helena: Usvaritari No 13. Tom Robinson: Power In The Darkness No 14. Harry Chapin: Flowers Are Red No 15. Hootenanny Trio: Tatuoitu nainen.

Lähetykset

  • su 6.5.2012 18.09 • Yle Radio Suomi

Jaksot

  • 1. Caj Incorporated: Hämärää
    2. Bröderna Volt: Little Lady
    3. Dream Syndicate: Tell When It’s Over
    4. Kumma Heppu ja Lopunajan voidellut: Meritähti
    5. Tapio Heinonen: Solenzara
    6. Sweet: Peppermint Twist
    7. Donna: Muinainen kaunotar
    8. Charlie Parker: How Deep Is The Ocean
    9. Gary Glitter: I Didn’t Know I Loved You

    10. Bikini: Myrskysaareen
    11. Rory Gallagher: Shadow Play
    12. Trio Jyrkkäkallio: Kissa ja korttipakka
    13. Leonard Cohen: The Future
    14. Little Feat: Mercinary Territory
    15. Monica Aspelund: Aaveet suolla
    16. Heli Keinonen: Helin ja Markun matka onnelaan
    17. Chris Rea: Road To Hell part 1.

  • 1. Dave Dee, Dozy, Beaky, Mich&Tich: The wreck of the ”Antoinette”
    2. Rane: Onko jotain mitä kaipaat
    3. Onni Gideon & Aloha-Hawaijiyhtye: Sweet Leilani
    4. The Dream Syndicate: Tell me when it’s over
    5. Arja Tiesmaa ja Maarit Hurmerinta: Merkillinen tapiiri
    6. Danny: Räystäät jos tippuu
    7. Tabula Rasa: Omantunnon rukous
    8. The Who: The kids are alright

    9. Ellen Foley: We belong to the night
    10. Eino Grön ja Kukonpojat: Kastelholman luutnantti
    11. Tapio Rautavaara: Ringo
    12. Donovan: Colors
    13. David Bowie: Ricochet
    14. The four aces: Love is a many-splendored thing
    15. Roffe Wikström: Som vattnet flyter I floden

  • Ensimmäinen tunti:
    1. Mikko Alatalo: Famnen
    2. Seija Simola: Sola en mi habitacion
    3. Freddie Falcon: Red Hot
    4. Sammy Babitzin (Sammy-Boy): Varjojen yö
    5. Absoluuttinen Nollapiste: Soita kotiin, Elvis
    6. Maarit: Anna tukan valuu vaan
    7. Eila Pienimäki: Kahden ladun tarina
    8. Sirut: Joutsenlampi

    Toinen tunti:
    9. Dave Greenslade: Gettysburg
    10. Seija Simola: Tyttö kyläntieltä
    11. Leevi and the Leavings: Taivas on Taunuksen takapenkillä
    12. Anki: Katoavaisuus
    13. Fire Inc.: Tonight Is What It Means to Be Young
    14. Alma Cogan: The Birds and the Bees
    15. Asko Raivio & Karisma: Rauhallinen aamu
    16. Anneli Sari: En vastaa jos nyt soitat

  • Ensimmäinen tunti

    No 1. Gravy Train - Never wanted you
    No 2. Campanella-kuoro - Kesäillan valssi
    No 3. Badding Somerjoki - Yksinäinen mies
    No 4. Heads,hands & Feet - Let's Get This Show On The Road
    No 5. Leena-Kristiina - Tule meille
    No 6. Deep Purple – Help!
    No 7. Kirka - Katu kuin autiomaa

    Toinen tunti

    No 8. Magna Carta – Osa teoksesta Seasons
    No 9. Pekka Ruuska - Elokuvissa
    No 10. Cedip Tur - Eki attar
    No 11. Georg Ots - Muistojen kultaiset ruusut
    No 12. Harry James and his Orchestra - Melancholy rhapsody.
    No 13. Marjatta Leppänen ja Ossi Malisen ork. - Tanssilaulu
    No 14. Janne Schaffer - Tungan

Kuuntele myös

    Muualla Yle.fi:ssä