Käkisalmi - omenakukkain kaupunki
- 29 min
- toistaiseksi
3/3. Käkisalmi - omenakukkain kaupunki. Viimeisessä jaksossa matkataan Göran, Holger ja Alexander Stubbin kanssa Käkisalmelle ja tutustutaan myös muihin, joiden juuret ovat tässä nykyään venäläisessä kaupungissa. Toimittaja: Greger Grönqvist, 2008.
Ohjelman tiedot
Kuva 16:9
Tekstitys suomi ruotsi
Katsottavissa ulkomailla
Lähetykset
- Yle Fem
Jaksot
-
Ei löydy Viipurin vertaista 1/3. Ei löydy Viipurin vertaista. Harva paikka maan päällä herättää suomalaisissa niin voimakkaita tunteita kuin Viipuri. Toimittaja: Greger Grönqvist, 2008.58 min Käynnistä ohjelma
-
Sortavala - Laatokan portti 2/3. Sortavala - Laatokan portti. Lasse Pöysti esittelee lapsuutensa Sortavalan, joka oli ennen sotia nuoren kansakunnan kulttuurin kehto. Toimittaja: Greger Grönqvist, 2008.29 min Käynnistä ohjelma
-
Käkisalmi - omenakukkain kaupunki 3/3. Käkisalmi - omenakukkain kaupunki.29 min Käynnistä ohjelma
Ei tulossa olevia jaksoja
Karjalaisten kolme kaupunkia
Karjalassa on kolme suomalaisille rakasta kaupunkia. Harva paikka maan päällä herättää suomalaisissa niin voimakkaita tunteita kuin sarjan ensimmäisen jakson Viipuri. Toisessa jaksossa Lasse Pöysti esittelee lapsuutensa Sortavalan, Laatokan portin. Lopuksi Göran, Holger ja Alexander Stubb vievät katsojat Käkisalmelle. Dokumenttisarja vuodelta 2008.