Kadonneen levyn metsästäjät

su 22.3.2015

  • 2 h 45 min
  • ei kuunneltavissa

No 1. David Bowie: The Prettiest Star
No 2. Änki: Johnny, mua muistathan
No 3. Spike Jones and his orchestra: Minka
No 4. Timo Tavio ja Tony Hatch ork:neen: Illusion
No 5. Percy Faith: The Virginian
No 6. Michael B. Tretow: Den makalösa manicken
No 7. The Butterflies: Who Killed The Hottentott
No 8. Willie Nelson: Golden Earrings
No 9. Tina Pettersson: Elämästäin saan sua kiittää
No 10. Mikko Perkoil:a Juusto
No 11. Jörgen Ingmann: Amorada
No 12. Sally Oldfield: Mandala
No 13. Apocalyptica Whenever I May Roam
No 14. Seija Simola: Brazil
No 15. Pera & The Dogs: I've Been Breakin The Law
No 16. Eemeli: Vähän ennen kymmentä
No 17. Yes: Long Distance Runaround
No 18. Fleetwood Mac: Like It This Way
No 19. Adriano Celentano: Preghero
No 20. Erkki Räsänen: Yön kulkija
No 21. Jimmy Cross: I Want My Baby Back
No 22. Pirkka-Pekka Petelius: Lellelle
Toimittajina Pasi Hiihtola ja Josper Knutas.

Lähetykset

  • su 22.3.2015 17.15 • Yle Radio Suomi

Jaksot

  • I tunti
    No 1. Delta Rhythm Boys: Finlandia
    No 2. Sinéad O'Connor: Emperor's New Clothes
    No 3. Oliwer Hawk: Kauneimmat lauluni
    No 4. Vera Telenius: Hullu nuoruus
    No 5. Lynyrd Skynyrd: Saturday night special
    No 6. Rita Pavone: Lui

    II tunti
    No 7. Francis Goya: Kolibri
    No 8. Rujo: Kesähitti
    No 9. Blind Willie McTell: Pearly gates
    No 10. Johan Lewis & Korjaa Bois Spartattatkiadit
    No 11. Club For Five: Nou hätä, tää on tätä
    No 12. Jukka Kuoppamäki: Sun tahdon tietävän
    No 13. Tipi ja Sylvester Stallone: Faarao ja kärpänen
    No 14. Erkki Liikanen: Matka aamun kaupunkiin(= Morningtown ride).

    Juontajina Josper Knutas ja Tero Liete.

  • Caterina Caselli: Nessuno mi puo giudicare
    Edu Kettunen: Kadonnut lennolla
    Tex Ritter: When It’s Lamp Lighting Time in The valley
    Iris Rautio: Rinteen poika
    Povel Ramel: Ta av dej skorna
    Tapani Perttu: Pikku Taina
    Nektar: Early Morning Clown
    Lea Laven: Hävytön mies
    Clifford T Ward: Scullery
    Irwin Goodman:Yksi tykkää äidistä
    Grandmaster Flash: Scorpio
    Lasse Huurre: Blues sateessa
    Dennis Wilson:River Song
    Arja Tiesmaa: Aamu on mun
    Isokynä & Orfeus: Kun yö meni pois

  • Toinen tunti:
    1.JUHA VAINIO - Ramsö-Rabbe
    2.THE LOLLIPOPS - Who Cares About Me
    3.LEA LAVEN - Jos todellakin tahdot minä lähden
    4.THE SUPREMES - Unchained Melody
    5.ABBA - Chiquitita
    6.MIREILLE MATHIEU - Wann kommst du wieder
    7.HULLUJUSSI - Paimenen huuto
    8.PIKKU TAPANI - Meidän luokan tytöt
    9.MERJA LAAKSONEN - Hetken juhla
    10.T.T. OKSALA - The City Is Burning
    11.ANTERO PRIHA BREADMACHINE - Lauralle
    Toimittajana JP Sillanpää

  • Ensimmäinen tunti:
    1.MONICA ASPELUND - Sä mulle päivänpaisteen toit
    2.KATRI HELENA - Hän poissa on
    3.JERRY WILLIAMS - I Just Want To Dance With You
    4.REHUPIIKLES - Meksikoon
    5.KARI SORVALI - Henkipatto
    6.PHIL LYNNOTT & MARK KNOPFLER - Kings Call
    7.ARVI LIND - Hyviä uutisia
    8.TAPANI KANSA - Kaupungin kaunein kukka
    9.KINGFISH - Hypnotize
    10.ANN CHRISTINE - Vie vaan
    11.EILA KORHONEN - Sanoit Merci Cherie
    Toimittajana JP Sillanpää

Kuuntele myös

    Muualla Yle.fi:ssä