Kadonneen levyn metsästäjät

su 10.5.2015

  • 2 h 45 min
  • ei kuunneltavissa

Toimittajina Pasi Hiihtola ja Kalevi Pollari. 1. Diana Ross & The Supremes: The Happening (1967)
2. Lojax: Suuri Star (1977) 3. Agnetha Fältskog: Jag var så kär (1968) 4. Shakin' Stevens: Teardrops (1984) 5. Nazareth: Moonlight eyes (1981) 6. Erkki Rankaviita ja Pinnin Pojat: Vitamiiniviisu (1996) 7. Los Jacopablos: Kes toob sulle suvelilled (1998) 8. Esa Pakarinen: Rokki on poikaa (1974) 9. The Moody Blues: Miracle (1988) 10. James the Beaver: Spring song (1999) 11. Paula Koivuniemi Vieras (1985) 12. The Selecter On my radio (1979) 13. Mika Sundqvist Aurinkolaiva (1977) 14. The Spencer Davis Group: When A Man Loves A Woman (1966) 15. The Spencer Davis Group: She Put The Hurt On Me (1965) 16. Björn Skifs: Firefly (1975) 17. Vassilis Roditis: Milise mu (1977) 18. Amalia Rodrigues: Cancao do mar (1956) 19. Olavi Virta ja ork.Ossi Malinen: Sonja (1959) 20. Jethro Tull Love story (1969) 21. Radion Tanssiork., Joht.Linnavalli,Esko: Something keeps us busy (1971) 22. Spede & G. Pula-aho: Lintutiedettä (Pure nenääs, 1963) 23. Santabarbara: Donde estan tus ojos negros (1977) 24. Uriah Heep: Come away Melinda (1970)

Lähetykset

  • su 10.5.2015 17.15 • Yle Radio Suomi

Jaksot

  • 1. Caj Incorporated: Hämärää
    2. Bröderna Volt: Little Lady
    3. Dream Syndicate: Tell When It’s Over
    4. Kumma Heppu ja Lopunajan voidellut: Meritähti
    5. Tapio Heinonen: Solenzara
    6. Sweet: Peppermint Twist
    7. Donna: Muinainen kaunotar
    8. Charlie Parker: How Deep Is The Ocean
    9. Gary Glitter: I Didn’t Know I Loved You

    10. Bikini: Myrskysaareen
    11. Rory Gallagher: Shadow Play
    12. Trio Jyrkkäkallio: Kissa ja korttipakka
    13. Leonard Cohen: The Future
    14. Little Feat: Mercinary Territory
    15. Monica Aspelund: Aaveet suolla
    16. Heli Keinonen: Helin ja Markun matka onnelaan
    17. Chris Rea: Road To Hell part 1.

  • 1. Dave Dee, Dozy, Beaky, Mich&Tich: The wreck of the ”Antoinette”
    2. Rane: Onko jotain mitä kaipaat
    3. Onni Gideon & Aloha-Hawaijiyhtye: Sweet Leilani
    4. The Dream Syndicate: Tell me when it’s over
    5. Arja Tiesmaa ja Maarit Hurmerinta: Merkillinen tapiiri
    6. Danny: Räystäät jos tippuu
    7. Tabula Rasa: Omantunnon rukous
    8. The Who: The kids are alright

    9. Ellen Foley: We belong to the night
    10. Eino Grön ja Kukonpojat: Kastelholman luutnantti
    11. Tapio Rautavaara: Ringo
    12. Donovan: Colors
    13. David Bowie: Ricochet
    14. The four aces: Love is a many-splendored thing
    15. Roffe Wikström: Som vattnet flyter I floden

  • Ensimmäinen tunti:
    1. Mikko Alatalo: Famnen
    2. Seija Simola: Sola en mi habitacion
    3. Freddie Falcon: Red Hot
    4. Sammy Babitzin (Sammy-Boy): Varjojen yö
    5. Absoluuttinen Nollapiste: Soita kotiin, Elvis
    6. Maarit: Anna tukan valuu vaan
    7. Eila Pienimäki: Kahden ladun tarina
    8. Sirut: Joutsenlampi

    Toinen tunti:
    9. Dave Greenslade: Gettysburg
    10. Seija Simola: Tyttö kyläntieltä
    11. Leevi and the Leavings: Taivas on Taunuksen takapenkillä
    12. Anki: Katoavaisuus
    13. Fire Inc.: Tonight Is What It Means to Be Young
    14. Alma Cogan: The Birds and the Bees
    15. Asko Raivio & Karisma: Rauhallinen aamu
    16. Anneli Sari: En vastaa jos nyt soitat

  • Ensimmäinen tunti

    No 1. Gravy Train - Never wanted you
    No 2. Campanella-kuoro - Kesäillan valssi
    No 3. Badding Somerjoki - Yksinäinen mies
    No 4. Heads,hands & Feet - Let's Get This Show On The Road
    No 5. Leena-Kristiina - Tule meille
    No 6. Deep Purple – Help!
    No 7. Kirka - Katu kuin autiomaa

    Toinen tunti

    No 8. Magna Carta – Osa teoksesta Seasons
    No 9. Pekka Ruuska - Elokuvissa
    No 10. Cedip Tur - Eki attar
    No 11. Georg Ots - Muistojen kultaiset ruusut
    No 12. Harry James and his Orchestra - Melancholy rhapsody.
    No 13. Marjatta Leppänen ja Ossi Malisen ork. - Tanssilaulu
    No 14. Janne Schaffer - Tungan

Kuuntele myös

    Muualla Yle.fi:ssä