Kadonneen levyn metsästäjät

su 16.8.2015

  • 2 h 45 min
  • ei kuunneltavissa

1.tunti
No 1. Les Frogs: Elle
No 2. Jope Ruonansuu: Rakastan turkulaisia(= Jos rakastat).
No 3. East of Eden: Jig-a-jig
No 4. The Ruby's: Kuku Yango
No 5. Virta, Olavi ja Holger Hersholtin Hawaiji-yhtye: Huojuvain palmujen alla
No 6. Gene Krupa: Dark eyes
No 7. Arvi Lind & Irina: Hyviä uutisia

2. tunti
No 8. Kollaa Kestää: Näin elämä jatkuu
No 9. Ilpo Havu: Kulkuri, kuu sekä tähti
No 10. Grateful Dead: Truckin'
No 11. Bosse ja Robert: Heitä jokeen
No 12. Tapani Perttu: Samnlaiset muistot
No 13. Herbert Leonard: Quelque chose tient mon oceur
No 14. Charlene: Nunca he ido a mi
No 15. Bryn Terfel, baritoni, Geoffrey Burgonin orkesteri: Irene's Song

3. tunti
No 16.Chris Barber: Whistling Rufus
No 17. Kai Hyttinen: Oi rakkain
No 18. Spyder Turner: Stand By Me
No 19. Kolera: Haminan Viivi(= Honey, I'm leaving).
No 20. Frank Marino: The Power of Rock and Roll
No 21. The Replacements: Can't Hardly Wait
No 22. Juha Laitila: Hellu hei
No 23. Piirpauke: Konevitsan kirkonkellot. Toimittajina Tero Liete ja Kai Ulmanen.

Lähetykset

  • su 16.8.2015 17.15 • Yle Radio Suomi

Jaksot

  • I tunti
    No 1. Delta Rhythm Boys: Finlandia
    No 2. Sinéad O'Connor: Emperor's New Clothes
    No 3. Oliwer Hawk: Kauneimmat lauluni
    No 4. Vera Telenius: Hullu nuoruus
    No 5. Lynyrd Skynyrd: Saturday night special
    No 6. Rita Pavone: Lui

    II tunti
    No 7. Francis Goya: Kolibri
    No 8. Rujo: Kesähitti
    No 9. Blind Willie McTell: Pearly gates
    No 10. Johan Lewis & Korjaa Bois Spartattatkiadit
    No 11. Club For Five: Nou hätä, tää on tätä
    No 12. Jukka Kuoppamäki: Sun tahdon tietävän
    No 13. Tipi ja Sylvester Stallone: Faarao ja kärpänen
    No 14. Erkki Liikanen: Matka aamun kaupunkiin(= Morningtown ride).

    Juontajina Josper Knutas ja Tero Liete.

  • Caterina Caselli: Nessuno mi puo giudicare
    Edu Kettunen: Kadonnut lennolla
    Tex Ritter: When It’s Lamp Lighting Time in The valley
    Iris Rautio: Rinteen poika
    Povel Ramel: Ta av dej skorna
    Tapani Perttu: Pikku Taina
    Nektar: Early Morning Clown
    Lea Laven: Hävytön mies
    Clifford T Ward: Scullery
    Irwin Goodman:Yksi tykkää äidistä
    Grandmaster Flash: Scorpio
    Lasse Huurre: Blues sateessa
    Dennis Wilson:River Song
    Arja Tiesmaa: Aamu on mun
    Isokynä & Orfeus: Kun yö meni pois

  • Toinen tunti:
    1.JUHA VAINIO - Ramsö-Rabbe
    2.THE LOLLIPOPS - Who Cares About Me
    3.LEA LAVEN - Jos todellakin tahdot minä lähden
    4.THE SUPREMES - Unchained Melody
    5.ABBA - Chiquitita
    6.MIREILLE MATHIEU - Wann kommst du wieder
    7.HULLUJUSSI - Paimenen huuto
    8.PIKKU TAPANI - Meidän luokan tytöt
    9.MERJA LAAKSONEN - Hetken juhla
    10.T.T. OKSALA - The City Is Burning
    11.ANTERO PRIHA BREADMACHINE - Lauralle
    Toimittajana JP Sillanpää

  • Ensimmäinen tunti:
    1.MONICA ASPELUND - Sä mulle päivänpaisteen toit
    2.KATRI HELENA - Hän poissa on
    3.JERRY WILLIAMS - I Just Want To Dance With You
    4.REHUPIIKLES - Meksikoon
    5.KARI SORVALI - Henkipatto
    6.PHIL LYNNOTT & MARK KNOPFLER - Kings Call
    7.ARVI LIND - Hyviä uutisia
    8.TAPANI KANSA - Kaupungin kaunein kukka
    9.KINGFISH - Hypnotize
    10.ANN CHRISTINE - Vie vaan
    11.EILA KORHONEN - Sanoit Merci Cherie
    Toimittajana JP Sillanpää

Kuuntele myös

    Muualla Yle.fi:ssä