Kadonneen levyn metsästäjät

su 2.10.2016

  • 1 h 55 min
  • ei kuunneltavissa

Ensimmäinen tunti

1. Johnny: Kun kasvosi näin
2. Jukka Tolonen: A passenger to Paramaribo
3. Freddie Mercury: Living on my own
4. Steel city: Tanssien yö
5. Dutch swing college band: When the saints go marching in
6. J. Alfred Tanner: Eduskunnasta tammikuulla 1918
7. Lee Dorsey: Get out of my mind woman
8. Classic Neuveaux: La verite

Toinen tunti

9. Ritva Mustonen ja Heikki Laurila: Taikamatto
10. Perez Prado: Caravan
11. Mikko Alatalo: Hämeenojan veljekset
12. Artie Shaw and his orchestra: Begin the beguine
13. Jimi Hendrix: Johnny B. Goode
14. Tapio Rautavaara: Menen enkä meinaa
15. Ritva Oksanen: Yölento
16. Juice Leskinen Grand Slam: Naaras

Lähetykset

  • su 2.10.2016 18.05 • Yle Radio Suomi

Jaksot

  • I tunti
    No 1. Delta Rhythm Boys: Finlandia
    No 2. Sinéad O'Connor: Emperor's New Clothes
    No 3. Oliwer Hawk: Kauneimmat lauluni
    No 4. Vera Telenius: Hullu nuoruus
    No 5. Lynyrd Skynyrd: Saturday night special
    No 6. Rita Pavone: Lui

    II tunti
    No 7. Francis Goya: Kolibri
    No 8. Rujo: Kesähitti
    No 9. Blind Willie McTell: Pearly gates
    No 10. Johan Lewis & Korjaa Bois Spartattatkiadit
    No 11. Club For Five: Nou hätä, tää on tätä
    No 12. Jukka Kuoppamäki: Sun tahdon tietävän
    No 13. Tipi ja Sylvester Stallone: Faarao ja kärpänen
    No 14. Erkki Liikanen: Matka aamun kaupunkiin(= Morningtown ride).

    Juontajina Josper Knutas ja Tero Liete.

  • Caterina Caselli: Nessuno mi puo giudicare
    Edu Kettunen: Kadonnut lennolla
    Tex Ritter: When It’s Lamp Lighting Time in The valley
    Iris Rautio: Rinteen poika
    Povel Ramel: Ta av dej skorna
    Tapani Perttu: Pikku Taina
    Nektar: Early Morning Clown
    Lea Laven: Hävytön mies
    Clifford T Ward: Scullery
    Irwin Goodman:Yksi tykkää äidistä
    Grandmaster Flash: Scorpio
    Lasse Huurre: Blues sateessa
    Dennis Wilson:River Song
    Arja Tiesmaa: Aamu on mun
    Isokynä & Orfeus: Kun yö meni pois

  • Toinen tunti:
    1.JUHA VAINIO - Ramsö-Rabbe
    2.THE LOLLIPOPS - Who Cares About Me
    3.LEA LAVEN - Jos todellakin tahdot minä lähden
    4.THE SUPREMES - Unchained Melody
    5.ABBA - Chiquitita
    6.MIREILLE MATHIEU - Wann kommst du wieder
    7.HULLUJUSSI - Paimenen huuto
    8.PIKKU TAPANI - Meidän luokan tytöt
    9.MERJA LAAKSONEN - Hetken juhla
    10.T.T. OKSALA - The City Is Burning
    11.ANTERO PRIHA BREADMACHINE - Lauralle
    Toimittajana JP Sillanpää

  • Ensimmäinen tunti:
    1.MONICA ASPELUND - Sä mulle päivänpaisteen toit
    2.KATRI HELENA - Hän poissa on
    3.JERRY WILLIAMS - I Just Want To Dance With You
    4.REHUPIIKLES - Meksikoon
    5.KARI SORVALI - Henkipatto
    6.PHIL LYNNOTT & MARK KNOPFLER - Kings Call
    7.ARVI LIND - Hyviä uutisia
    8.TAPANI KANSA - Kaupungin kaunein kukka
    9.KINGFISH - Hypnotize
    10.ANN CHRISTINE - Vie vaan
    11.EILA KORHONEN - Sanoit Merci Cherie
    Toimittajana JP Sillanpää

Kuuntele myös

    Muualla Yle.fi:ssä