Kadonneen levyn metsästäjät

Vaalilevyjä vaalimassa

  • 44 min
  • ei kuunneltavissa

1. Ronnie Spector: Don't Worry Baby
2. Rehupiikles: Lopputili
3. Carlos Santana: Havana Moon
4. Pixie Williams: Blue Smoke
5. Tom Robinson: Loved
6. Balls: Springtime Deal (live)
7. Arja Karlsson: Hiljainen laulu

Lähetykset

  • su 9.4.2017 18.05 • Yle Radio Suomi Joensuu

Jaksot

  • No 1. Frankie Yankovic and his Yanks: Who stole the keeshka?
    No 2. Assi Nortia & Olavi Virta: Carmen Conchita
    No 3. Metro-Tytöt: Marseillen tyttö
    No 4. Lorne Greene: Bonanza
    No 5. Dave Haapa & Jets: Bella
    No 6. Ola & The Janglers: Alex is the man
    No 7. A. Aallon rytmiorkesteri: Buona sera
    No 8. Reino Helismaa: Kulkurilaulu
    No 9. Kari Peitsamo & Ankkuli: Hilda
    No 10. Yngwie Malmsteen: Arpeggios from hell
    No 11. The Delta Rhythm Boys: Grandpa's Strawhat
    II tunti
    No 12. Doctor Ammondt: Quate, Crepa, Rota (Shake, Rattle and Roll)
    No 13. Aila Sinkkonen: Perheenemännän kulkurilaulu
    No 14. Yrjö Jyrinkoski: Uskoton vaimo
    No 15. Marilyn Monroe: The River With No Return
    No 16. Vilperin Perikunta: En elä kauaa näin
    No 17. Rolf Koskinen: Rambler's jenka (Kaunis Veera)
    No 18. Petri Pettersson & Erreys: Yli merten, yli vuorten
    No 19. Sepi Kumpilainen ja Erikoismiehet: Taito ruostuu
    No 20. Jukka Tolonen: In a this year time

    Toimittajina Tero Liete ja Kai Ulmanen

  • ENSIMMÄINEN TUNTI:

    No 1. Katri Helena ja Kupla: Kurkkija oot ('Things')
    No 2. Fats Domino: I'm In Love Again
    No 3. Ducktails: Slow Down
    No 4. Highway: Juu juu mies(= Ju Ju man)
    No 5. Argent: Hold Your Head Up
    No 6. Danny: Ei saa häiritä leijonaa(= Mbube) (Wimoweh /tässä myös: Lion sleeps tonight).
    No 7. Henry Theel: Sellanen ol' Viipuri
    No 8. Disneyland After Dark: Jonnie

    TOINEN TUNTI:
    No 9. Grand Funk: Some Kind Of Wonderful
    No 10. Rautavaara, Tapio.Godzinsky, George de (johtaja, orkesteri): Häätanhu
    No 11. Jormas: Kuin yö
    No 12. Joan Baez & Mimi Farina: Catch the Wind
    No 13. Lill-Jörgen Petersen: Tango Granada
    No 14. Pertsa: Lentsikkalaulu
    No 15. Tiitta Spout: Lapsi tuulen(= Ruby Tuesday).
    No 16. Trio: Bum Bum
    No 17. Matti Pellonpää: Seppo sekopää

  • No 1. Pekka Myllykoski ja Maltaan Haukat: Joskus kun sataa
    No 2. Toni Edelmann: Vanha kotimökki
    No 3. Pentti Lasasen orkesteri: Postimestari-rock
    No 4. Simo Salminen: Halloo, onko Luontoillassa
    No 5. Paul Norrback: Kuiskauksia
    No 6. Thin Lizzy: Opium trail
    No 7. Lasse Mårtenson: Matti Murhamies
    No 8. Välikausitakki: Pikajenkka

    II tunti

    No 9. Pugh Rogefeldt: Lejon
    No 10. Warren Schatz: Boing, boing, boing
    No 11. Dave: Minä ja Bobby McGee
    No 12. Paula Koivuniemi: Kapteeni Aika
    No 13. Tuulikki Eloranta: Merimiehet, nainen, tuska
    No 14. Eddie Calvert & Peter Yorken orkesteri Yesterdays
    No 15. Donna Summer: I remember yesterday
    No 16. Esa Pakarinen: Koti

    Toimittajina Tero Liete ja Pekka Laine.

Kuuntele myös

    Muualla Yle.fi:ssä