DJ Orion

pe 12.1.2018

  • 3 min
  • ei kuunneltavissa

YleX:llä kymmenen vuoden ajan konemusiikin ohjelmia juontanut Orion tarjoilee perjantain alkuillassa viikon kuumimmat tanssimusiikin tulokkaat piinkovia klassikoita unohtamatta.
Toivo suurimpia suosikkejasi soittoon, tarjoa omia raitojasi radioaalloille ja viritä itsesi viikonloppuun.
ylex.fi / djorion.fi/

Lähetykset

  • pe 12.1.2018 20.00 • YleX

Jaksot

  • Itsenäisyyspäivän kunniaksi isoimmat suomiklassikot, tuoreet tekijät ja jo unohtuneet raidat.
    Linkki lähetyksen ensimmäiseen tuntiin (Uuden Tanssimusiikin Listaan) ja sekä biisilistaan alla.

  • Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
    Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
    Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
    Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

    20:00-21:00 – DJ Orion

    1. Camo & Krooked – Cross the Line
    2. Route 94 – My Love feat Jess Glynne
    3. Sultan + Shepard – All Of Your Weapons (Sultan + Shepared VIP Mix)
    4. Eric Prydz – Pjanoo (Cyantific Remix)
    5. Swedish House Mafia x Avicii – Don’t You Worry Child + Wake Me Up
    6. John Grand – Deep Fake
    7. Baianá – Jack Back remix
    8. Moguai – Aciiid (Kryder X Benny Benassi Remix)
    9. Miko – Muzaik (Marcus Schossow remix)
    10. Indivision – Secret vision [Nelver remix] 11. Nero – My Eyes
    12. KhoMha – Dreams Of Aegon
    13. Yahel – Voyage (Sunshine Rockerz Bootleg)
    14. Mike EFEX – Lights
    15. Zeds Dead & Dion Timmer – Rescue
    16. Key4050 – Utterly Butterly
    17. Yahel – Voyage (Sunshine Rockerz Bootleg)
    18. KhoMha – Dreams Of Aegon
    19. RoughSketch – Xmas Goblin (Christmas Present Edit) *** PASKAA JOULUA

    DEMOKRATIARAIDAT
    20. Koobra – Run (Roisto Remix)
    21. Joe Stone – Bug a Boo
    22. Opiuo – Aztec Rhino
    23. Armin van Buuren – Great Spirit
    24. Grey Code – Simple Things
    25. Tiesto – Suburban Train

    21:00-22:00 – DJ Orion

    26. Dash Berlin & Emma Hewitt – Waiting (Vocal Mix)
    27. Aaron Static feat Chase Vaas – When We Love
    28. Darude & Caater – Supersized *** BONUS

    XmiX – Satai
    Faithless – Salva Mea (Way Out West Remix)
    Darude – Out Of Control (JS 16 Remix)
    Waldo’s People – 1000 Ways (JS 16 vs Darude Remix)
    Aqua – Lollipop (Candyman) (Antiloop Club Mix)
    Paradisio – Bailando (2 Fabiola Ibiza Remix)
    K-System – Supadupasounds (Caater Remix)
    Caater – Free My Body (K-System Remix)

    29. Bullet For My Valentine – Waking The Demon (Arctic Moon Extended Remix)
    30. Will Atkinson – Atkinsane ( Mark Sherry Remix)
    31. Zero Method – Cold War (Optiv Remix)
    32. Scooter – Move Your Ass (Noisecontrollers remix)
    33. Zatox vs HWS Origins – Zombivilization
    34. Hyperaktive – Let Me Play
    35. Zyon – Hold Me
    36. Noise Code – Fallin
    37. Darren Styles – Home
    38. DJ Mad Dog – Reset
    39. Dr. Peacock feat. N-Vitral – Disorder
    40. Omni Trio – Higher Ground

  • Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
    Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
    Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
    Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

    20:00-21:00 – DJ Orion

    1. Axwell, Ingrosso, Alesso – Dawn + Calling
    2. Andromedik – First To Go
    3. Wamdue Project – King of my Castle
    4. Freemasons – Rain Down Love
    5. Sub Focus & Dimension – Desire
    6. Jacqueline Rolston – Space, Time & Einstein (Noble North Remix)
    7. Eric Prydz – Generate (Dimension Bootleg)
    8. Above & Beyond – We’re All We Need
    9. Tom Fall – Arcadia
    10. DJ Fresh – Louder (Fliwo remix)
    11. Atlantis – Fiji (Kolonie remix)
    12. Praana – Asylum
    13. Boris Brejcha – Never Look Back
    14. Gouryella – Anahera (SoundLift & RedSound Legendary Touch)
    PASKAA JOULUA!
    15. Acid Hausmeister – Last Christmas
    16. Acid Hausmeister- Popsi Popsi Porkkanaa

    DEMOKRATIARAIDAT
    17. Oliver Smith – Atacama
    18. Andromedik – Holding On
    19. DJ Kim – Jetlag (Alphazone Remix)
    20. Virtual Self – Ghost Voices (Rio Lorenzo bootie)
    21. Energy 52 – Cafe Del Mar
    22. RMB – Reality

    21:00-22:00 – DJ Orion

    23. Giuseppe Ottaviani ‎– Empty World
    24. Hybrid Minds – Never Change

    XmiX – Lime
    1. Dj Hazard & D-minds – Mr happy
    2. Original sin – Bastard killer
    3. Taxman – Filth funk
    4. Joe Ford feat. Linquistics – Why so serious
    5. Origin unkown – Valley of the shadows (Chase & Status remix)
    6. Black sun empire – B’negative
    7. Bad company uk – The Nine (digitally remastered)
    8. Black sun empire & State of mind – Caterpillar (Drumsound & Bassline Smith remix)
    9. Dc breaks – Gambino (InsideInfo remix)
    10. Noisia – Running blind (Original mix)
    11. Mefjus – The sirens

    25. Bomfunk MC’s – Freestyler (Major7 Bootleg Remix)
    26. Sam Laxton – Echoes
    27. Slusnik Luna – Sun
    28. Marusha – Somewhere over the Rainbow
    29. Dutch Master – Recalled to Life
    30. Noisecontrollers – Shine Koska styleä ei voi olla liikaa”
    31. Substanced – Megaman 2/Dr. Wily’s Castle
    32. Billx – Tree Of Life
    33. Sebastian Tellier – La Ritournelle

  • Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
    Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
    Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
    Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

    VINKKAA EMMA-EHDOKKAITA: http://bit.ly/emmaehdokas

    20:00-21:00 – DJ Orion

    1. Sansa – Little More
    2. Sound In Noise – Space Cadet feat. Jon Hazell
    3. Kill Frenzy – Winners ft. Kisch (Gerd Janson remix)
    4. Cyantific and T & Sugah – All I Want
    5. Age Of Love – The Age of Love
    6. Drumsound & Bassline Smith – Holding On (Muffler remix)
    7. Midway – Monkey Forest
    8. Sodality – Altia
    9. Nelver – Heatwave
    10. Mizar B – One Small Step (South Pole Remix)
    11. William Hawk – Sunrise (Diode Entropy Remix)
    12. DT8 Project – Fallin
    13. Scooter – Dutch Christmas *** PASKAA JOULUA

    *** DEMOKRATIARAIDAT ***
    14. Super8 & Tab vs Kosola – Mega^2
    15. Andromedik – First To Go (ft. Ayah Marar)
    16. Max Millian – You are the one (Darude remix)
    17. Delta Heavy – stay (Maduk Remix)
    18. Getsix – Sky Fracture

    21:00-22:00 – DJ Orion

    19. Zeal & Lasu – Stumble feat. Anastasia
    20. Lost Tribe – Gamemaster
    21. M.I.K.E. Push vs Robert Nickson – Lunar Lande

    XmiX – Wispy
    1. Apollo 440 – Ain’t Talkin’ ’Bout Dub
    2. M-Beat feat. General Levy – Incredible
    3. Fracture & Neptune – Chal Dub
    4. Lewis James – Kit5000
    5. Pablo Dread – Fyah Burnin’
    6. Mark Pritchard – Make a Livin’
    7. Fracture – I’m Dropping You
    8. Hot Source – Hot Temptation
    9. Double 99 – Rip Groove (Fixate Refix)
    10. Rockwell – Please Please Please (Play This on the Radio)
    11. Moresounds – You Don’t Know

    22. Perrelli & Mankoff vs. Type 41 – Eclipse
    23. 8.02 – Objective
    24. Pathfinders – Lost Generation
    25. Mark Sixma vs T99 – Anasthasia
    26. Fausto – Shaman’s Mantra ( Renegade System Remix)
    27. Darude – Sandstorm
    28. Showtek – FTS
    29. D-Block & S-te-Fan & Sub Zero Project – Darkest Hour
    30. NOMA – Brain Power
    31. ANDY SVGE & Max Enforcer – Let It Move You
    32. Digital Slum / RoughSketch - Hommarju
    33. Durante – Split Wick

  • Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
    Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
    Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
    Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

    20:00-21:00 – DJ Orion

    1. Armand van Helden – Witch Doktor (Illyus & Barrientos remix)
    2. Eric Prydz – Generate
    3. Matrix & Futurebound – Got You There (feat. Zelah)
    4. Dazzla & Ronny Clark – Funk Fan (Noble North Remix)
    5. Joe Smooth – Promised Land (Tom Middleton edit)
    6. deadmau5 – Polaris
    7. Super8 & Tab – Black is the New Yellow
    8. Orkidea – Nana (Jerome Isma-ae In Search of Sunrise remix)
    9. Richard Durand & Christina Novelli – Save You
    10. Oceanlab – Satellite (Original Above & Beyond Mix)
    11. Driftmoon – From The Ashes
    12. Mike Foyle – Shipwrecked (Mike Foyle vs John O’Callaghan mix)
    13. Dimitri Vegas, Martin Garrix & Like Mike – Tremor
    14. PPP – Mr. Navigator (Tempo Giusto remix) *** WHAAT

    *** DEMOKRATIARAIDAT ***
    15. Armin van Buuren vs Tempo Giusto – Mr Navigator
    16. Eric Prydz – Everyday
    17. Arty & Mat Zo – Rebound
    18. Muffler – Can You Feel
    19. R3ehab & Vino Vici – Alive (Wildstylez remix)

    21:00-22:00 – DJ Orion

    20. Rex Mundi – Opera Of Northern Ocean
    21. JOYRYDE – Fuel Tank
    22. Hybrid Minds – Jetstream

    XmiX – Jay Neniak
    1. Hraach, Armen Miran – Aldebaran (Sol Selectas)
    2. nthng – Touches (Lobster Theremin)
    3. Enrico Sangiuliano – Ghettoblaster (Drumcode)
    4. Mark Knight – Yebisah (Toolroom)
    5. nthng – Abyss (Lobster Theremin)
    6. Jay Lumen – Azure (Sasha Carassi Remix) (Footwork)
    7. Marc Romboy – Hypernova (Stephan Bodzin Remix) (Systematic Recordings)

    23. System F – Out Of The Blue 2010, Original Violin Edit
    24. ReOrder & Exis – The Truth
    25. Alex di Stefano – Lions Rock
    26. Avi8 – Wonderland
    27. Keltek - Down To Earth
    28. Headhunterz - Destiny
    29. Re-Style - Get it Crackin (Sefa remix)
    30. Substanced - Church Burner
    31. Coeus - Eden

  • Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
    Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
    Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
    Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

    20:00-21:00 – DJ Orion

    1. Matrix & Futurebound ft. Ayak Thiik – Follow Me (Polygon Remix)
    2. Sub Focus – Solar System
    3. Morgan Page, Matt Fax – The Longest Road To The Ground
    4. Vintage & Morelli – Contrasts
    5. Culture Shock – There For You
    6. Vicetone – Tremble
    7. Cosmic Baby – Fantastia (Bryan Kearney remix)
    8. Miikka Leinonen feat ID – ID
    9. Philippe El Sisi & Miikka L – Bypass
    10. Agnelli & Nelson – Hudson Street
    11. Metrik – Gravity
    12. Dave Simon – Stripes Of Soden (TWCOR Remix)
    *** PPP:N MR.NAVIGATOR -REMIKSIT ***

    *** DEMOKRATIARAIDAT ***
    13. Mark Knight – Yebisah
    14. DJ Mehdi – Signatune
    15. Smooth & Futurebound – Savoy Affair
    16. Prodigy – Narayan
    17. Southside Spinners – Luvstruck
    18. Metrik – Freefall VIP (feat. Reija Lee)

    21:00-22:00 – DJ Orion

    19. Dennis Sheperd – The Forgotten
    20. Cordis – Vivanta

    XmiX – Hamés
    Eurythmics – Sweet Dreams (Hardstyle Remix)
    Faithless – Insomnia (BAQ Bootleg) (Hardstyle)
    Gigi D’Agostino – Bla Bla Bla (LiquidFlux Remix)
    Daft Punk – Around The World (STARX Remix)
    Vengaboys – Boom Boom Boom Boom!! (Prezioso x Alyon & Mylian Hardstyle Bootleg)
    Barthezz – On The Move (Hard Editz Bootleg)
    Haddaway – What Is Love (Realyzed Hardstyle Bootleg)
    Robert Miles – Fable (Richard Markz Remix)
    Eric Prydz – Pjanoo (Tempest Bootleg)

    21. Jakwob – Right Beside You (Etherwood Bootleg)
    22. Luke Bond & Rub!k – Get Down
    23. Heatbeat – Meteora
    24. Tempo Giusto with Stine Grove – From The Heart
    25. Marco V – Godd (David Forbes Rework)
    26. Will Atkinson – Autobahn
    27. AVI8 – All That Matters
    28. Da Tweekaz & Crystal Lake – Keep on Rockin’
    29. Art Of Fighters – Nirvana Of Noise
    30. Angerfist – Impact
    31. B-Front – Symphony of Shadows
    32. Dr. Peacock & N-Vitral – Disorder
    33. Unkle – In A State

  • Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
    Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
    Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
    Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

    20:00-21:00 – DJ Orion

    1. Kate Bush – Cloudbusting (Burma Bootleg)
    2. Armand van Helden – My My My
    3. Odd Mob – All Of Your Heart (Wh0’s Night Remix)
    4. Pryda – Joyous
    5. Matti puhelimessa
    6. Corydalics – Cationite
    7. Friction & JP Cooper – Dancing
    8. O.T. Quarter – Hold That Sucker Down
    9. B-Complex – Blissful Ignorance
    10. Goldenscan – Sunrise (Ronski Speed remix)
    11. Sean Tyas pres. Mekanism – The Flow
    12. Maduk – Colours
    13. Gareth Emery – Laserface 02 Vs Perpetuous Dreamer – The Sound of Goodbye (Toto Africa Mash)
    14. Tom Fall & Tanner Wilfong – Monsoon
    15. Jumppa – Doink

    *** DEMOKRATIARAIDAT ***
    16. Fboti – Piano Player
    17. Estiva – Sun Goes Down
    18. Joel Hirsch – Your Reckless Heart
    19. The Glitch Mob + LICK – System Bleed
    20. Lost Tribe – Gamemaster
    21. Dimitri Vegas & Like Mike – Untz Untz (Coone remix)

    21:00-22:00 – DJ Orion

    22. Omnia – For the first time
    23. Chicane – Saltwater (L.A.O.S remix)
    24. Paul Denton – Supernova

    XmiX – Toto Africa
    1. Töölön Ketterä – Leijona
    2. i_o – //DDoS
    3. i_o – Analog
    4. Paul Denton – Revolution
    5. Tiësto, Sevenn, Gucci Mane, Black Caviar – Boom (Black Caviar Remix)
    6. Sukh Knight – Gabba Wasp
    7. Pendulum – Other Side
    8. Armin Van Buuren, Human Resource, TWIIG – Dominator (TWIIG Extended Remix)
    9. Scott Project – D (Don’t Go)
    10. Toto Africa – Tinakenkätyttö (Highly Illegal Remake)

    25. Beatpusher – Saving Grace
    26. Seven Lions – Freesol (Blastoyz & Ranji remix)
    27. Darren Porter & Ana Criado – Dream like i do
    28. Headhunterz – Destiny
    29. Psyko Punkz – Life Is A Game
    30. Will Sparks & Maddix – Mangalam
    31. Lost Soul – Speak Your Mind
    32. Lebask – Hardcoriste
    33. Blue Stahli – Shotgun Senorita (Zardonic Remix)
    34. Fearbace – Within

  • 500. juhlalähetys! Loput 4h.
    Mukana Kareinen, Juha Pulli, Anselmi Kuusisto, Kaasi, Rony Rex, Samlight, Alora & Senii, Daun Lou, L.A.O.S, Lyömättömät, Viki & Köpi, Darude, Orkidea, Muffler, Lepi, Milla Lehto, Substanced, Matti Airaksinen, Mizfire, Kajis, Tempo Giusto, Tom Fall, Super8 & Tab, Proteus...

    Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
    Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
    Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
    Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

    23:00-24:00 – DJ Orion

    55. BT – Flaming June
    56. Soul Central – Strings of Life
    57. Matrix & Futurebound – Magnetic Eyes
    58. Three Drives – Greece 2000 (Niko Zografos 2018 Reboot)
    59. Slusnik Luna – Sun
    60. Bryan Kearney & Christina Novelli – By my side
    61. Metrik feat. Reija Lee – Freefall
    62. U96 – Das Boot
    63. Orkidea – Unity
    64. Rameses B – Open Your Eyes (L Plus Remix)
    65. Ekko & Sidetrack – Synchronise
    66. Kris Menace & Lifelike – Discopolis
    67. Faithless – Salva Mea
    68. Nu:Logic – Morning Light

    00:00-01:00 – DJ Orion

    69. Camo & Krooked – Shoreless
    70. Liquid & AK1200 – The Light
    71. Nightcrawlers – Push The Feeling On (Agua Sin Gas by Antoine Claraman Remix)
    72. Matrix & Futurebound – Control
    73. Deadmau5 – Strobe
    74. Armin van Buuren ft. Sharon den Adel – In and Out of Love
    75. B-complex – Beautiful lies *** MIZFIREN 500-VALINTA
    76. Robert Miles – Children
    77. Maison & Draken – Immortal Love
    78. Muffler – Can You Feel
    79. Ayla – Ayla (Omar Serif 2016 remix)
    80. Markus Schulz vs. Andy Moor – Daydream (Ronski Speed Remix) *** KAJIKSEN 500-VALINTA
    81. Ralphie B – Massive
    82. Simon Patterson – Bulldozer (Tempo’s Club Cut) *** TEMPO GIUSTON 500-VALINTA
    83. Sean Tyas – Lift
    84. Technimatic – Night Vision
    85. Cyantific – Under The Neon
    86. Gammer – THE DROP (Darren Styles Remix)
    87. Malaky&Identified – Children of the Sky

    01:00-02:00 – DJ Orion

    88. Flite – The Cure
    89. Eric Prydz – Pjanoo *** ORKIDEAN 500-VALINTA
    90. Don Diablo – Anthem (We Love House Music)
    91. Deepsky – Stargazer
    92. Rank1 – Airwave *** TOM FALLIN 500-VALINTA
    93. Craig Conelly feat Christina Novelli – Black Hole
    94. Super8 & Tab – Helsinki Scorchin *** SUPER8 & TABIN 500-VALINTA
    95. Danny Byrd – We Can Have It All (Sigma remix)
    96. Whiteroom – The White Room
    97. Project One – Journey Of The Mind
    98. Dj Ham – Jump 2 Da Groove
    99. Angerfist – Knock Knock
    100. Westbam – Celebration Generation
    101. Weiss – Feel My Needs
    102. Mauro Picotto – Komodo
    103. The Prodigy – No Good (Peetu S bootleg)
    104. Rico Tubbs – Sweet Time (Ellis Dee remix)
    105. Keeno – Moonrise

    02:00-03:00 – DJ Orion

    106. Matrix & Futurebound – All I Know
    107. Knife Party – Begin Again
    108. Steve Angello – Voices (Eric Prydz remix)
    109. Virtual Self – Ghost Voices (Rio Lorenzo bootleg)
    110. Mel – Highs That Never Last
    111. Kayan Code – Roadkill
    112. Metallica – Master of Puppets (Pendulum remix) *** PROTEUKSEN 500-VALINTA
    113. Rui Da Silva Feat Cassandra Fox – Touch Me (Billy Gillies Rework)
    114. Scooter – Stuttgart
    115. Scooter – Endless Summer
    116. Mees Salome – A Simpler Time
    117. Sailor & I – Leave The Light On
    118. London Grammar – Hell To The Liars (Kölsch Remix)

  • 500. juhlalähetys! Ensimmäiset 4h.
    Mukana Kareinen, Juha Pulli, Anselmi Kuusisto, Kaasi, Rony Rex, Samlight, Alora & Senii, Daun Lou, L.A.O.S, Lyömättömät, Viki & Köpi, Darude, Orkidea, Muffler, Lepi, Milla Lehto, Substanced, Matti Airaksinen, Mizfire, Kajis, Tempo Giusto, Tom Fall, Super8 & Tab, Proteus...

    Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
    Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
    Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
    Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

    19:00-20:00

    1. DJs from Mars – History Of Electronic Dance Music Megamashup
    2. Matrix & Futurebound – Got You There
    3. Chase & Status – Blind Faith *** KAREISEN 500-VALINTA
    4. Michele Mininni – Hyper Martino (Red Axes Remix) *** JUHA PULLIN & ANSELMI KUUSISTON 500-VALINTA
    5. TJH87 – Good Life *** DJ KAASIN 500-VALINTA
    6. Boys Noize – Yeah *** RONY REXIN 500-VALINTA
    *** YLEX PALKITTU INDUSTRY AWARDSEISSA
    7. Alex Adair – Make Me Feel Better (Don Diablo & CID Remix) *** SAMLIGHTIN 500-VALINTA
    8. Purple Disco Machine – Emotion *** ALORA & SENIIN 500-VALINTA
    *** BOOTLEGIEN TEKIJÄT
    9. MK – 17 (Daun Lou Nostatus-edit) *** DAUN LOUN 500-VALINTA
    10. London Elektricity – The Great Drum & Bass Swindle (Logistics Remix) *** L.A.O.Sin 500-VALINTA
    11. Maduk – Colours
    12. Norman Doray – Morning Light (Arno Cost recut)
    13. Yo Speed – Classic (feat. Javo Scratch) *** LYÖMÄTTÖMIEN 500-VALINTA
    14. Bellini – Samba De Janeiro *** VIKIN & KÖPIN 500-VALINTA

    20:00-21:00 – DJ Orion

    15. Stardust & Daft Punk – Arno Cost re-edit – Orion intro edit
    16. Eric Prydz – Generate
    17. ShockOne – Home feat. Reija Lee
    18. Chicane – Saltwater (Kryder remix)
    19. JS16 – Rosegarden *** DARUDEN 500-VALINTA
    20. Estiva – Sun Goes Down
    21. Lumisade – Ride 80×0
    22. Tilt – Angry Skies (Chris Porter remix)
    23. Pendulum – Watercolour *** MUFFLERIN 500-VALINTA
    24. Andromedik – Holding On
    25. Scooter – Soul Train (Symon & Jay bootleg) *** LEPIN 500-VALINTA
    26. Dallas Superstars – Fast Driving
    27. Benny Benassi – Satisfaction
    28. AYU – M (Above &Beyond remix)
    29. London Elektricity – Just One Second

    21:00-22:00 – DJ Orion

    30. Madeon – Icarus (Orkidea’s Pacifique Intro edit)
    31. Lenno – Rebirth
    32. M83 – Midnight City (Eric Prydz remix)
    33. Makoto – I Don’t Wanna Wake Up
    34. Yotto – The One You Left Behind feat. Vok (Yotto’s Extended Mirage Mix)
    35. Taival – When Words End (Lepi 2018 remix)
    36. Faihless – Insomnia
    37. Paramore – CrushCrushCrush (Arctic Moon remix)
    38. Milla Lehto & Orkidea – Game On *** MILLA LEHDON 500-VALINTA
    39. Major Lazer – Get Free (Andy C remix) *** INFEKTON 500-VALINTA
    40. Metrik – Electric Echo
    41. Kevin Energy, Proteus – London Helsinki Underground (K Complex Remix) *** SUBSTANCEDIN 500-VALINTA
    42. Pendulum – Self vs Self
    43. Peetu S – Dance With The Devil
    44. Three Drives – Sunset on Ibiza (Atkinson 10000 remix)
    45. Never – Just Begun

    22:00-23:00 – DJ Orion

    46. St. Lucia – September (Alex Metric remix)
    47. Pryda – Allein
    48. The Chemical Brothers – Swoon (Boys Noize summer mix)
    *** PROTEUS LÄHETTÄÄ TERVEISIÄ
    49. JS16 – Stomp to my beat K-System Remix
    50. Delerium feat Sarah McLachlan vs ATB – Silence 9pm (Kitsu Smooth Edit)
    *** EKA LÄHETYS – VIKA SPIIKKI
    51. DJ DLG vs. Rozalla – Everybody’s Free (Lazor Arena mix)
    52. Mark Knight – Voulez-Who
    *** BONGAA KIRKONPOLTTAJA
    53. Eric Prydz – Opus
    54. Steve Angello – The Ocean

  • Toivo biisiä Orionin 500. lähetykseen - kerro mikä biisi tai hetki on jäänyt mieleen vuosien varrelta. Laita toiveesi tulemaan osoitteessa djorion.fi/toive. Kahdeksan tunnin 500. lähetys kuullaan 4.10. klo 19:00-03:00

    Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
    Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
    Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
    Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

  • Toivo biisiä Orionin 500. lähetykseen - kerro mikä biisi tai hetki on jäänyt mieleen vuosien varrelta. Laita toiveesi tulemaan osoitteessa djorion.fi/toive. Kahdeksan tunnin 500. lähetys kuullaan 4.10. klo 19:00-03:00

    Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
    Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
    Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
    Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

    20:00-21:00 – DJ Orion

    1. Golden Love – Guru Groove foundation (Mr Frankie remix)
    2. Maff Boothroyd – Taboo, Slim Tim remix
    3. Westbam / Dr. Motte – One Love One Love Parade
    4. Kristian Nairn & Unterberg – Zephyr
    5. Raito – Summer of Love
    6. Genix – Boombox
    7. Probspot – Blueberry
    8. Gareth Emery – Laserface 01
    9. Andrew Bayer – Magitek
    10. Oceanlab – Satellite (Ciaran McAuley Rework)
    11. DT8 Project – Hold me till the end
    12. Turku Gabber Corps – Voitto ja suorittaminen

    *** DEMOKRATIARAIDAT ***
    13. Yotto – North
    14. Metrik – Gravity
    15. Orkidea – Revolution Industrielle
    16. Lucas & Steve – Inception
    17. Calyx & TeeBee – Pure Gold (ft. Kemo)
    18. Maddix – Lose Control
    19. Semargl – Crema Revolution (Zardonic Remix)

    21:00-22:00 – DJ Orion

    20. Miikka Leinonen – Android Ballett
    21. Rapid Eye – Circa-Forever (Sean Tyas Remix)

    XmiX – PWRNAP
    Koven – Love Wins Again
    Dimension – Devoltion (ft. cameron hayes)
    Grafix – Radiance
    Lil Nas x Ft. Billy Ray Cyrus – Old Town Road (dj zinc remix)
    Metrik – Hackers
    PhaseOne – Lost (ft. Koven)
    Delta Heavy x Muzzy – Revenge
    Twenty One Pilots – Heathens (Magnetude Bootleg)

    22. Taival, Symon & Jay – Aava
    23. Tom Swoon & Amba Shepherd – Not Too Late (Maor Levi Remix)
    24. Zatox & Coone – FTFMF
    25. A-Lusion & S-Dee – All these symbols
    26. Barthezz – On The Move (Hard Editz Bootleg)
    27. Noisecontrollers – Shine
    28. Substanced – Inferno
    29. D-Fence – Bass Line
    30. Dusky – Static

  • Toivo biisiä Orionin 500. lähetykseen - kerro mikä biisi tai hetki on jäänyt mieleen vuosien varrelta. Laita toiveesi tulemaan osoitteessa djorion.fi/toive. Kahdeksan tunnin 500. lähetys kuullaan 4.10.

    Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
    Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
    Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
    Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

    20:00-21:00 – DJ Orion

    1. Nutronic – Give Into
    2. Prototypes – Into The Night
    3. Arty – Find You
    4. Kris O’Neil & Kolonie – Gilead
    5. Ephwurd – Phunky Beats feat. JVST SAY YES
    6. Slusnik Luna – Sun
    7. Arty – Braver LoveLuminary – Amsterdam (Grum remix)
    8. A.R.D.I. – Beyond Love
    9. Metrik – Distant Shores
    10. Max Millian – Nusa Peninda
    11. Indivision – Yoshi
    12. Atlantis – Fiji (ReOrder Remix)
    13. Requiem – Qemist
    14. T+Pazolite, Ginkiha & Hommarju – Slapstick Parfait

    *** DEMOKRATIARAIDAT ***
    15. MYLO – Drop The Pressure (LINQ Remix)
    16. Käärijä x Knife Party – Bonfire 11 pm (Miikka T turpakii mashup)
    17. The Prodigy – No Good (Peetu S bootleg)
    18. Camo & Krooked – Watch It Burn
    19. Headhunterz – Home
    20. Prydz – Opus

    21:00-22:00 – DJ Orion

    21. Orkidea – Beautiful (Alt+F4 remix)
    22. Armin van Buuren vs Tempo Giusto – Mr. Navigator

    XmiX – Kitsu Bootleg Reload Mashup Re-Edit Short XmiX
    RHCP – Californication
    Prodigy – Voodoo People
    Bob Marley – Could You Be Loved
    Kool and The Gang – Celebration
    Scooter – Weekend
    2Pac – California Love
    Europe – The Final Countdown
    Bon Jovi – It’s My Life
    Guns ‘n’ Roses – Sweet Child o’ Mine
    Madonna – Papa Dont Preach
    Nirvana – Teen Spirit
    Black – Wonderful Life
    Eminem – Without Me
    AC/DC – Highway To Hell
    Guns ‘n’ Roses – Paradise City

    23. Eric Prydz – Pjanoo (Paul Cook & Riot Night Revival Bootleg)
    24. Talla 2XLC feat Skysurfer – Terra Australis (Jorn Van Deynhoven Remix)
    25. MYST – Where I Shine
    26. Nomad – Crunch
    27. Sub Zero Project ft. Bryant Powell – All Night
    28. Kit Hype – In My Head
    29. Endymion & Nosferatu – Uphold The Future
    30. Angerfist – Primal Instinct
    31. Sven Väth – Ballet-Fusion

Kuuntele myös

    Muualla Yle.fi:ssä