Euroopan valot

Was ich dir sagen will

  • 59 min
  • 22 pv

1. Zaz: Demain c'est toi
2. Zaz & Charles Aznavour: J’aime Paris au mois de mai
3. Carola ja Johan Standertskjöld: Tout va tres bien
4. Udo Jürgens: Was ich dir sagen will
5. Shirley Bassey: I reach for the stars
6. Udo Jürgens: Merci, Chérie
7. Falco: Rock me Amadeus
8. Marlene Dietrich: Muss i denn
9. Iosif Kobzon: Bolshaja ty Rossija
10.Vicky Leandros: Nichta magica
11. Irma: Precis som du
12. Patricio Buanne: Il mondo
13 Alice Visconti: Mi chiamo Alice
14. Las Ketchup: The ketchup song
15. Javier Ruibal: La flor de Estambul

Lähetykset

  • ma 11.2.2019 17.10 • Yle Radio 1

Jaksot

  • 1. Dionysis Savopoulos: Dirlanda
    2. Mikis Theodorakis: Theme de Zorba
    3. Anki: O kaimos
    4. Arja Saijonmaa: Mina fyra årstider
    5. Arja Saijonmaa: Högt över havet
    6. Siw Malmkvist: Primaballerna
    7. Sys Bjerre: Taettere på stjernerne
    8. Modern Fox: Sving mind ikka lohutab
    9. Flo Sandons: Anna
    10. Le Amiche: Un giorno o l'altro
    11. Marion: Hine ma tov
    12. Horo: Elenin horo
    13. Bergendy: Darabokra törted a szivem
    14. Julio Iglesias: Que ganaste
    15. Sophia Lore: Che m’e ’imparato a Ffa

  • 1. Zaz: Demain c'est toi
    2. Zaz & Charles Aznavour: J’aime Paris au mois de mai
    3. Carola ja Johan Standertskjöld: Tout va tres bien
    4. Udo Jürgens: Was ich dir sagen will
    5. Shirley Bassey: I reach for the stars
    6. Udo Jürgens: Merci, Chérie
    7. Falco: Rock me Amadeus
    8. Marlene Dietrich: Muss i denn
    9. Iosif Kobzon: Bolshaja ty Rossija
    10.Vicky Leandros: Nichta magica
    11. Irma: Precis som du
    12. Patricio Buanne: Il mondo
    13 Alice Visconti: Mi chiamo Alice
    14. Las Ketchup: The ketchup song
    15. Javier Ruibal: La flor de Estambul

  • 1. Michel Legrand: Les moulins de mon coeur
    2. Danielle Licari & Jose Bartel: Les parapluies de Cherbourg
    3. Mireille Mathieu: Les bicyclettes de Belsize
    4. Jeanette: Porque te vas
    5. Luz Casal: Un ano de amor
    6. Nolwenn Leroy: Suite sudarmoricaine
    7. Mario Incudine: Vinni cu vinni
    8. Cornelis Vreeswijk: Jag minns dig Amanda
    9. Helmut Zacharias: Northern lights
    10. Massiel: La la la
    11. Patty Pravo: Gli occhi dell'amore
    12. Gianna Nannini: Bello e impossibile
    13. Miansarova, Kobzon & Botov: Pust vsegda budet solntse
    14.Salvador Sobral: Amar pelos dois
    15. Mariza: Fronteira

  • 1. Monica Aspelund: Lapponia
    2. Severine: Mach die Augen zu
    3. Severine: Rien qu’une fille
    4. Amira Medunjanin: Tvojte oci leno mori
    5. Goran Bregovic: On the back-seat of my car
    6. Goran Bregovic: Paradhehktika
    7. Bijelo Dugme: Selma
    8. Heidi Berndt: Wenn die Kraniche Zieh'n
    9. Ray Adams: Hear my song, Violetta
    10. Curly Strings: Kauges kuelas
    11. Georg Ots: Peagi saabun tagasi su juurde
    12. Bo Kaspers Orkester: Vi kommer aldrig att dö
    13. Ulla Pia: Flowe power töj
    14. Francoise hardy: Voila

  • 1. Patty Pravo: Bambino
    2. Spaccanapoli: Miezzo a festa
    3. Garlos Gardel: Como se canta en Napoles
    4. Ivan Rebroff: Otshi tshornyje
    5. Renaissance: Prologue
    6. Renaissance: Northern lights
    7. Roy Wood: Dear Elaine
    8. Lys Assia: Wenn die Glocken hell erklingen
    9. Patty Pravo: Cieli immensi
    10.Georges Moustaki: Ma solitude
    11. Julia Iglesias: A veces pregunto al viento
    12. Joe Dassin: Les Champs-Elysées
    13. Mari Boine: Lene Majja

Kuuntele myös

    Muualla Yle.fi:ssä