DJ Orion

Game of Thronesin viimeinen jakso minuutissa ja Sven Väth Helsingin yössä | XmiX: OG Otter & Sheidow live @ Merikerho

  • 1 h 59 min
  • 5 kk 0 pv

Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
UUSI Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

20:00-21:00 – DJ Orion

1. Sub Focus & Dimension – Desire
2. Lenno – Rebirth
3. Axwell & Ingrosso – How Do You Feel Right Now
4. Raffa FL – How We Do
5. Gregor Thresher – About A Good Place
6. Yotto Feat. Vök: The One You Left Behind (SØNIN Extended Mix/Remix)
7. Telomic feat Laura Brehm – Home
8. Craig Connelly & Alex Holmes – Waterfall
9. Botnek, I See MONSTAS – Deeper Love
10. Walking on the Moon – Infected Mushroom
11. Aly & Fila – Rebirth (Pablo Artigas Remix)
12. Game of Weed – sarjan viimeinen jakso minuutissa kerrattuna

DEMOKRATIARAIDAT
13. Pendulum – Witchcraft
14. Jerome Isma-ae – Hold That Sucker Down (10 Year Anniversary mix)
15. High Maintenance – Change Your Ways
16. Kyau & Albert – Are You Fine?
17. Labworks – Ibiza Sunrise vs. Robert Miles – Children (re-edit)

21:00-22:00 – DJ Orion

18. Avenia & With The Winds – Traverse *** MAAILMAN ENSI-ILTA
19. EDU – Turbulence (Club Mix)
20. Ronski Speed – Sarabande

XmiX – Sheidow & OG Otter live @ Merikerho
1 Heathens (Magnetude Bootleg) Twenty One Pilots
2 Out There (Original Mix) Profane, Dead Zodiac
3 Hackers (Original Mix) Metrik
4 P1kachu (Original Mix) Telekinesis
5 Bring It Back (Tantrum Desire Remix) Friction feat Stylo G
6 Bounty (Original Mix) L Plus
7 Revenge (Original Mix) Delta Heavy, Muzzy
8 Guiding Light (Original Mix) 1991
9 Lost ft. Koven (Original Mix) PhaseOne
10 Slingshot (Original Mix) Void
11 I See A Dream (Original Mix) Mayel, Ntechnique, Paraskeva
12 Midnight (Original Mix) 1991

21. Ibizarre – Underwater World (John O’Callaghan Remix)
22. Headhunterz – Our Church
23. Brennan Heart feat. Mattanja Joy Bradley – Need To Feel
24. Keltek – Down to Earth
25. Angerfist & Miss K8 – impact
26. Miss K8 – Up In Smoke
27. Sound Rush – The Rhythm Of The Night
28. Matrix & Futurebound – Got You There (Zelah Stripped-Back Edit)

Lähetykset

  • pe 17.5.2019 20.00 • YleX

Jaksot

  • Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
    Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
    Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
    Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

  • Itsenäisyyspäivän kunniaksi isoimmat suomiklassikot, tuoreet tekijät ja jo unohtuneet raidat.
    Linkki lähetyksen ensimmäiseen tuntiin (Uuden Tanssimusiikin Listaan) ja sekä biisilistaan alla.

  • Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
    Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
    Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
    Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

    20:00-21:00 – DJ Orion

    1. Camo & Krooked – Cross the Line
    2. Route 94 – My Love feat Jess Glynne
    3. Sultan + Shepard – All Of Your Weapons (Sultan + Shepared VIP Mix)
    4. Eric Prydz – Pjanoo (Cyantific Remix)
    5. Swedish House Mafia x Avicii – Don’t You Worry Child + Wake Me Up
    6. John Grand – Deep Fake
    7. Baianá – Jack Back remix
    8. Moguai – Aciiid (Kryder X Benny Benassi Remix)
    9. Miko – Muzaik (Marcus Schossow remix)
    10. Indivision – Secret vision [Nelver remix] 11. Nero – My Eyes
    12. KhoMha – Dreams Of Aegon
    13. Yahel – Voyage (Sunshine Rockerz Bootleg)
    14. Mike EFEX – Lights
    15. Zeds Dead & Dion Timmer – Rescue
    16. Key4050 – Utterly Butterly
    17. Yahel – Voyage (Sunshine Rockerz Bootleg)
    18. KhoMha – Dreams Of Aegon
    19. RoughSketch – Xmas Goblin (Christmas Present Edit) *** PASKAA JOULUA

    DEMOKRATIARAIDAT
    20. Koobra – Run (Roisto Remix)
    21. Joe Stone – Bug a Boo
    22. Opiuo – Aztec Rhino
    23. Armin van Buuren – Great Spirit
    24. Grey Code – Simple Things
    25. Tiesto – Suburban Train

    21:00-22:00 – DJ Orion

    26. Dash Berlin & Emma Hewitt – Waiting (Vocal Mix)
    27. Aaron Static feat Chase Vaas – When We Love
    28. Darude & Caater – Supersized *** BONUS

    XmiX – Satai
    Faithless – Salva Mea (Way Out West Remix)
    Darude – Out Of Control (JS 16 Remix)
    Waldo’s People – 1000 Ways (JS 16 vs Darude Remix)
    Aqua – Lollipop (Candyman) (Antiloop Club Mix)
    Paradisio – Bailando (2 Fabiola Ibiza Remix)
    K-System – Supadupasounds (Caater Remix)
    Caater – Free My Body (K-System Remix)

    29. Bullet For My Valentine – Waking The Demon (Arctic Moon Extended Remix)
    30. Will Atkinson – Atkinsane ( Mark Sherry Remix)
    31. Zero Method – Cold War (Optiv Remix)
    32. Scooter – Move Your Ass (Noisecontrollers remix)
    33. Zatox vs HWS Origins – Zombivilization
    34. Hyperaktive – Let Me Play
    35. Zyon – Hold Me
    36. Noise Code – Fallin
    37. Darren Styles – Home
    38. DJ Mad Dog – Reset
    39. Dr. Peacock feat. N-Vitral – Disorder
    40. Omni Trio – Higher Ground

  • Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
    Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
    Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
    Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

    20:00-21:00 – DJ Orion

    1. Axwell, Ingrosso, Alesso – Dawn + Calling
    2. Andromedik – First To Go
    3. Wamdue Project – King of my Castle
    4. Freemasons – Rain Down Love
    5. Sub Focus & Dimension – Desire
    6. Jacqueline Rolston – Space, Time & Einstein (Noble North Remix)
    7. Eric Prydz – Generate (Dimension Bootleg)
    8. Above & Beyond – We’re All We Need
    9. Tom Fall – Arcadia
    10. DJ Fresh – Louder (Fliwo remix)
    11. Atlantis – Fiji (Kolonie remix)
    12. Praana – Asylum
    13. Boris Brejcha – Never Look Back
    14. Gouryella – Anahera (SoundLift & RedSound Legendary Touch)
    PASKAA JOULUA!
    15. Acid Hausmeister – Last Christmas
    16. Acid Hausmeister- Popsi Popsi Porkkanaa

    DEMOKRATIARAIDAT
    17. Oliver Smith – Atacama
    18. Andromedik – Holding On
    19. DJ Kim – Jetlag (Alphazone Remix)
    20. Virtual Self – Ghost Voices (Rio Lorenzo bootie)
    21. Energy 52 – Cafe Del Mar
    22. RMB – Reality

    21:00-22:00 – DJ Orion

    23. Giuseppe Ottaviani ‎– Empty World
    24. Hybrid Minds – Never Change

    XmiX – Lime
    1. Dj Hazard & D-minds – Mr happy
    2. Original sin – Bastard killer
    3. Taxman – Filth funk
    4. Joe Ford feat. Linquistics – Why so serious
    5. Origin unkown – Valley of the shadows (Chase & Status remix)
    6. Black sun empire – B’negative
    7. Bad company uk – The Nine (digitally remastered)
    8. Black sun empire & State of mind – Caterpillar (Drumsound & Bassline Smith remix)
    9. Dc breaks – Gambino (InsideInfo remix)
    10. Noisia – Running blind (Original mix)
    11. Mefjus – The sirens

    25. Bomfunk MC’s – Freestyler (Major7 Bootleg Remix)
    26. Sam Laxton – Echoes
    27. Slusnik Luna – Sun
    28. Marusha – Somewhere over the Rainbow
    29. Dutch Master – Recalled to Life
    30. Noisecontrollers – Shine Koska styleä ei voi olla liikaa”
    31. Substanced – Megaman 2/Dr. Wily’s Castle
    32. Billx – Tree Of Life
    33. Sebastian Tellier – La Ritournelle

  • Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
    Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
    Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
    Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

    VINKKAA EMMA-EHDOKKAITA: http://bit.ly/emmaehdokas

    20:00-21:00 – DJ Orion

    1. Sansa – Little More
    2. Sound In Noise – Space Cadet feat. Jon Hazell
    3. Kill Frenzy – Winners ft. Kisch (Gerd Janson remix)
    4. Cyantific and T & Sugah – All I Want
    5. Age Of Love – The Age of Love
    6. Drumsound & Bassline Smith – Holding On (Muffler remix)
    7. Midway – Monkey Forest
    8. Sodality – Altia
    9. Nelver – Heatwave
    10. Mizar B – One Small Step (South Pole Remix)
    11. William Hawk – Sunrise (Diode Entropy Remix)
    12. DT8 Project – Fallin
    13. Scooter – Dutch Christmas *** PASKAA JOULUA

    *** DEMOKRATIARAIDAT ***
    14. Super8 & Tab vs Kosola – Mega^2
    15. Andromedik – First To Go (ft. Ayah Marar)
    16. Max Millian – You are the one (Darude remix)
    17. Delta Heavy – stay (Maduk Remix)
    18. Getsix – Sky Fracture

    21:00-22:00 – DJ Orion

    19. Zeal & Lasu – Stumble feat. Anastasia
    20. Lost Tribe – Gamemaster
    21. M.I.K.E. Push vs Robert Nickson – Lunar Lande

    XmiX – Wispy
    1. Apollo 440 – Ain’t Talkin’ ’Bout Dub
    2. M-Beat feat. General Levy – Incredible
    3. Fracture & Neptune – Chal Dub
    4. Lewis James – Kit5000
    5. Pablo Dread – Fyah Burnin’
    6. Mark Pritchard – Make a Livin’
    7. Fracture – I’m Dropping You
    8. Hot Source – Hot Temptation
    9. Double 99 – Rip Groove (Fixate Refix)
    10. Rockwell – Please Please Please (Play This on the Radio)
    11. Moresounds – You Don’t Know

    22. Perrelli & Mankoff vs. Type 41 – Eclipse
    23. 8.02 – Objective
    24. Pathfinders – Lost Generation
    25. Mark Sixma vs T99 – Anasthasia
    26. Fausto – Shaman’s Mantra ( Renegade System Remix)
    27. Darude – Sandstorm
    28. Showtek – FTS
    29. D-Block & S-te-Fan & Sub Zero Project – Darkest Hour
    30. NOMA – Brain Power
    31. ANDY SVGE & Max Enforcer – Let It Move You
    32. Digital Slum / RoughSketch - Hommarju
    33. Durante – Split Wick

  • Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
    Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
    Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
    Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

    20:00-21:00 – DJ Orion

    1. Armand van Helden – Witch Doktor (Illyus & Barrientos remix)
    2. Eric Prydz – Generate
    3. Matrix & Futurebound – Got You There (feat. Zelah)
    4. Dazzla & Ronny Clark – Funk Fan (Noble North Remix)
    5. Joe Smooth – Promised Land (Tom Middleton edit)
    6. deadmau5 – Polaris
    7. Super8 & Tab – Black is the New Yellow
    8. Orkidea – Nana (Jerome Isma-ae In Search of Sunrise remix)
    9. Richard Durand & Christina Novelli – Save You
    10. Oceanlab – Satellite (Original Above & Beyond Mix)
    11. Driftmoon – From The Ashes
    12. Mike Foyle – Shipwrecked (Mike Foyle vs John O’Callaghan mix)
    13. Dimitri Vegas, Martin Garrix & Like Mike – Tremor
    14. PPP – Mr. Navigator (Tempo Giusto remix) *** WHAAT

    *** DEMOKRATIARAIDAT ***
    15. Armin van Buuren vs Tempo Giusto – Mr Navigator
    16. Eric Prydz – Everyday
    17. Arty & Mat Zo – Rebound
    18. Muffler – Can You Feel
    19. R3ehab & Vino Vici – Alive (Wildstylez remix)

    21:00-22:00 – DJ Orion

    20. Rex Mundi – Opera Of Northern Ocean
    21. JOYRYDE – Fuel Tank
    22. Hybrid Minds – Jetstream

    XmiX – Jay Neniak
    1. Hraach, Armen Miran – Aldebaran (Sol Selectas)
    2. nthng – Touches (Lobster Theremin)
    3. Enrico Sangiuliano – Ghettoblaster (Drumcode)
    4. Mark Knight – Yebisah (Toolroom)
    5. nthng – Abyss (Lobster Theremin)
    6. Jay Lumen – Azure (Sasha Carassi Remix) (Footwork)
    7. Marc Romboy – Hypernova (Stephan Bodzin Remix) (Systematic Recordings)

    23. System F – Out Of The Blue 2010, Original Violin Edit
    24. ReOrder & Exis – The Truth
    25. Alex di Stefano – Lions Rock
    26. Avi8 – Wonderland
    27. Keltek - Down To Earth
    28. Headhunterz - Destiny
    29. Re-Style - Get it Crackin (Sefa remix)
    30. Substanced - Church Burner
    31. Coeus - Eden

  • Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
    Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
    Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
    Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

    20:00-21:00 – DJ Orion

    1. Matrix & Futurebound ft. Ayak Thiik – Follow Me (Polygon Remix)
    2. Sub Focus – Solar System
    3. Morgan Page, Matt Fax – The Longest Road To The Ground
    4. Vintage & Morelli – Contrasts
    5. Culture Shock – There For You
    6. Vicetone – Tremble
    7. Cosmic Baby – Fantastia (Bryan Kearney remix)
    8. Miikka Leinonen feat ID – ID
    9. Philippe El Sisi & Miikka L – Bypass
    10. Agnelli & Nelson – Hudson Street
    11. Metrik – Gravity
    12. Dave Simon – Stripes Of Soden (TWCOR Remix)
    *** PPP:N MR.NAVIGATOR -REMIKSIT ***

    *** DEMOKRATIARAIDAT ***
    13. Mark Knight – Yebisah
    14. DJ Mehdi – Signatune
    15. Smooth & Futurebound – Savoy Affair
    16. Prodigy – Narayan
    17. Southside Spinners – Luvstruck
    18. Metrik – Freefall VIP (feat. Reija Lee)

    21:00-22:00 – DJ Orion

    19. Dennis Sheperd – The Forgotten
    20. Cordis – Vivanta

    XmiX – Hamés
    Eurythmics – Sweet Dreams (Hardstyle Remix)
    Faithless – Insomnia (BAQ Bootleg) (Hardstyle)
    Gigi D’Agostino – Bla Bla Bla (LiquidFlux Remix)
    Daft Punk – Around The World (STARX Remix)
    Vengaboys – Boom Boom Boom Boom!! (Prezioso x Alyon & Mylian Hardstyle Bootleg)
    Barthezz – On The Move (Hard Editz Bootleg)
    Haddaway – What Is Love (Realyzed Hardstyle Bootleg)
    Robert Miles – Fable (Richard Markz Remix)
    Eric Prydz – Pjanoo (Tempest Bootleg)

    21. Jakwob – Right Beside You (Etherwood Bootleg)
    22. Luke Bond & Rub!k – Get Down
    23. Heatbeat – Meteora
    24. Tempo Giusto with Stine Grove – From The Heart
    25. Marco V – Godd (David Forbes Rework)
    26. Will Atkinson – Autobahn
    27. AVI8 – All That Matters
    28. Da Tweekaz & Crystal Lake – Keep on Rockin’
    29. Art Of Fighters – Nirvana Of Noise
    30. Angerfist – Impact
    31. B-Front – Symphony of Shadows
    32. Dr. Peacock & N-Vitral – Disorder
    33. Unkle – In A State

  • Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
    Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
    Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
    Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

    20:00-21:00 – DJ Orion

    1. Kate Bush – Cloudbusting (Burma Bootleg)
    2. Armand van Helden – My My My
    3. Odd Mob – All Of Your Heart (Wh0’s Night Remix)
    4. Pryda – Joyous
    5. Matti puhelimessa
    6. Corydalics – Cationite
    7. Friction & JP Cooper – Dancing
    8. O.T. Quarter – Hold That Sucker Down
    9. B-Complex – Blissful Ignorance
    10. Goldenscan – Sunrise (Ronski Speed remix)
    11. Sean Tyas pres. Mekanism – The Flow
    12. Maduk – Colours
    13. Gareth Emery – Laserface 02 Vs Perpetuous Dreamer – The Sound of Goodbye (Toto Africa Mash)
    14. Tom Fall & Tanner Wilfong – Monsoon
    15. Jumppa – Doink

    *** DEMOKRATIARAIDAT ***
    16. Fboti – Piano Player
    17. Estiva – Sun Goes Down
    18. Joel Hirsch – Your Reckless Heart
    19. The Glitch Mob + LICK – System Bleed
    20. Lost Tribe – Gamemaster
    21. Dimitri Vegas & Like Mike – Untz Untz (Coone remix)

    21:00-22:00 – DJ Orion

    22. Omnia – For the first time
    23. Chicane – Saltwater (L.A.O.S remix)
    24. Paul Denton – Supernova

    XmiX – Toto Africa
    1. Töölön Ketterä – Leijona
    2. i_o – //DDoS
    3. i_o – Analog
    4. Paul Denton – Revolution
    5. Tiësto, Sevenn, Gucci Mane, Black Caviar – Boom (Black Caviar Remix)
    6. Sukh Knight – Gabba Wasp
    7. Pendulum – Other Side
    8. Armin Van Buuren, Human Resource, TWIIG – Dominator (TWIIG Extended Remix)
    9. Scott Project – D (Don’t Go)
    10. Toto Africa – Tinakenkätyttö (Highly Illegal Remake)

    25. Beatpusher – Saving Grace
    26. Seven Lions – Freesol (Blastoyz & Ranji remix)
    27. Darren Porter & Ana Criado – Dream like i do
    28. Headhunterz – Destiny
    29. Psyko Punkz – Life Is A Game
    30. Will Sparks & Maddix – Mangalam
    31. Lost Soul – Speak Your Mind
    32. Lebask – Hardcoriste
    33. Blue Stahli – Shotgun Senorita (Zardonic Remix)
    34. Fearbace – Within

  • 500. juhlalähetys! Loput 4h.
    Mukana Kareinen, Juha Pulli, Anselmi Kuusisto, Kaasi, Rony Rex, Samlight, Alora & Senii, Daun Lou, L.A.O.S, Lyömättömät, Viki & Köpi, Darude, Orkidea, Muffler, Lepi, Milla Lehto, Substanced, Matti Airaksinen, Mizfire, Kajis, Tempo Giusto, Tom Fall, Super8 & Tab, Proteus...

    Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
    Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
    Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
    Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

    23:00-24:00 – DJ Orion

    55. BT – Flaming June
    56. Soul Central – Strings of Life
    57. Matrix & Futurebound – Magnetic Eyes
    58. Three Drives – Greece 2000 (Niko Zografos 2018 Reboot)
    59. Slusnik Luna – Sun
    60. Bryan Kearney & Christina Novelli – By my side
    61. Metrik feat. Reija Lee – Freefall
    62. U96 – Das Boot
    63. Orkidea – Unity
    64. Rameses B – Open Your Eyes (L Plus Remix)
    65. Ekko & Sidetrack – Synchronise
    66. Kris Menace & Lifelike – Discopolis
    67. Faithless – Salva Mea
    68. Nu:Logic – Morning Light

    00:00-01:00 – DJ Orion

    69. Camo & Krooked – Shoreless
    70. Liquid & AK1200 – The Light
    71. Nightcrawlers – Push The Feeling On (Agua Sin Gas by Antoine Claraman Remix)
    72. Matrix & Futurebound – Control
    73. Deadmau5 – Strobe
    74. Armin van Buuren ft. Sharon den Adel – In and Out of Love
    75. B-complex – Beautiful lies *** MIZFIREN 500-VALINTA
    76. Robert Miles – Children
    77. Maison & Draken – Immortal Love
    78. Muffler – Can You Feel
    79. Ayla – Ayla (Omar Serif 2016 remix)
    80. Markus Schulz vs. Andy Moor – Daydream (Ronski Speed Remix) *** KAJIKSEN 500-VALINTA
    81. Ralphie B – Massive
    82. Simon Patterson – Bulldozer (Tempo’s Club Cut) *** TEMPO GIUSTON 500-VALINTA
    83. Sean Tyas – Lift
    84. Technimatic – Night Vision
    85. Cyantific – Under The Neon
    86. Gammer – THE DROP (Darren Styles Remix)
    87. Malaky&Identified – Children of the Sky

    01:00-02:00 – DJ Orion

    88. Flite – The Cure
    89. Eric Prydz – Pjanoo *** ORKIDEAN 500-VALINTA
    90. Don Diablo – Anthem (We Love House Music)
    91. Deepsky – Stargazer
    92. Rank1 – Airwave *** TOM FALLIN 500-VALINTA
    93. Craig Conelly feat Christina Novelli – Black Hole
    94. Super8 & Tab – Helsinki Scorchin *** SUPER8 & TABIN 500-VALINTA
    95. Danny Byrd – We Can Have It All (Sigma remix)
    96. Whiteroom – The White Room
    97. Project One – Journey Of The Mind
    98. Dj Ham – Jump 2 Da Groove
    99. Angerfist – Knock Knock
    100. Westbam – Celebration Generation
    101. Weiss – Feel My Needs
    102. Mauro Picotto – Komodo
    103. The Prodigy – No Good (Peetu S bootleg)
    104. Rico Tubbs – Sweet Time (Ellis Dee remix)
    105. Keeno – Moonrise

    02:00-03:00 – DJ Orion

    106. Matrix & Futurebound – All I Know
    107. Knife Party – Begin Again
    108. Steve Angello – Voices (Eric Prydz remix)
    109. Virtual Self – Ghost Voices (Rio Lorenzo bootleg)
    110. Mel – Highs That Never Last
    111. Kayan Code – Roadkill
    112. Metallica – Master of Puppets (Pendulum remix) *** PROTEUKSEN 500-VALINTA
    113. Rui Da Silva Feat Cassandra Fox – Touch Me (Billy Gillies Rework)
    114. Scooter – Stuttgart
    115. Scooter – Endless Summer
    116. Mees Salome – A Simpler Time
    117. Sailor & I – Leave The Light On
    118. London Grammar – Hell To The Liars (Kölsch Remix)

  • 500. juhlalähetys! Ensimmäiset 4h.
    Mukana Kareinen, Juha Pulli, Anselmi Kuusisto, Kaasi, Rony Rex, Samlight, Alora & Senii, Daun Lou, L.A.O.S, Lyömättömät, Viki & Köpi, Darude, Orkidea, Muffler, Lepi, Milla Lehto, Substanced, Matti Airaksinen, Mizfire, Kajis, Tempo Giusto, Tom Fall, Super8 & Tab, Proteus...

    Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
    Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
    Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
    Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

    19:00-20:00

    1. DJs from Mars – History Of Electronic Dance Music Megamashup
    2. Matrix & Futurebound – Got You There
    3. Chase & Status – Blind Faith *** KAREISEN 500-VALINTA
    4. Michele Mininni – Hyper Martino (Red Axes Remix) *** JUHA PULLIN & ANSELMI KUUSISTON 500-VALINTA
    5. TJH87 – Good Life *** DJ KAASIN 500-VALINTA
    6. Boys Noize – Yeah *** RONY REXIN 500-VALINTA
    *** YLEX PALKITTU INDUSTRY AWARDSEISSA
    7. Alex Adair – Make Me Feel Better (Don Diablo & CID Remix) *** SAMLIGHTIN 500-VALINTA
    8. Purple Disco Machine – Emotion *** ALORA & SENIIN 500-VALINTA
    *** BOOTLEGIEN TEKIJÄT
    9. MK – 17 (Daun Lou Nostatus-edit) *** DAUN LOUN 500-VALINTA
    10. London Elektricity – The Great Drum & Bass Swindle (Logistics Remix) *** L.A.O.Sin 500-VALINTA
    11. Maduk – Colours
    12. Norman Doray – Morning Light (Arno Cost recut)
    13. Yo Speed – Classic (feat. Javo Scratch) *** LYÖMÄTTÖMIEN 500-VALINTA
    14. Bellini – Samba De Janeiro *** VIKIN & KÖPIN 500-VALINTA

    20:00-21:00 – DJ Orion

    15. Stardust & Daft Punk – Arno Cost re-edit – Orion intro edit
    16. Eric Prydz – Generate
    17. ShockOne – Home feat. Reija Lee
    18. Chicane – Saltwater (Kryder remix)
    19. JS16 – Rosegarden *** DARUDEN 500-VALINTA
    20. Estiva – Sun Goes Down
    21. Lumisade – Ride 80×0
    22. Tilt – Angry Skies (Chris Porter remix)
    23. Pendulum – Watercolour *** MUFFLERIN 500-VALINTA
    24. Andromedik – Holding On
    25. Scooter – Soul Train (Symon & Jay bootleg) *** LEPIN 500-VALINTA
    26. Dallas Superstars – Fast Driving
    27. Benny Benassi – Satisfaction
    28. AYU – M (Above &Beyond remix)
    29. London Elektricity – Just One Second

    21:00-22:00 – DJ Orion

    30. Madeon – Icarus (Orkidea’s Pacifique Intro edit)
    31. Lenno – Rebirth
    32. M83 – Midnight City (Eric Prydz remix)
    33. Makoto – I Don’t Wanna Wake Up
    34. Yotto – The One You Left Behind feat. Vok (Yotto’s Extended Mirage Mix)
    35. Taival – When Words End (Lepi 2018 remix)
    36. Faihless – Insomnia
    37. Paramore – CrushCrushCrush (Arctic Moon remix)
    38. Milla Lehto & Orkidea – Game On *** MILLA LEHDON 500-VALINTA
    39. Major Lazer – Get Free (Andy C remix) *** INFEKTON 500-VALINTA
    40. Metrik – Electric Echo
    41. Kevin Energy, Proteus – London Helsinki Underground (K Complex Remix) *** SUBSTANCEDIN 500-VALINTA
    42. Pendulum – Self vs Self
    43. Peetu S – Dance With The Devil
    44. Three Drives – Sunset on Ibiza (Atkinson 10000 remix)
    45. Never – Just Begun

    22:00-23:00 – DJ Orion

    46. St. Lucia – September (Alex Metric remix)
    47. Pryda – Allein
    48. The Chemical Brothers – Swoon (Boys Noize summer mix)
    *** PROTEUS LÄHETTÄÄ TERVEISIÄ
    49. JS16 – Stomp to my beat K-System Remix
    50. Delerium feat Sarah McLachlan vs ATB – Silence 9pm (Kitsu Smooth Edit)
    *** EKA LÄHETYS – VIKA SPIIKKI
    51. DJ DLG vs. Rozalla – Everybody’s Free (Lazor Arena mix)
    52. Mark Knight – Voulez-Who
    *** BONGAA KIRKONPOLTTAJA
    53. Eric Prydz – Opus
    54. Steve Angello – The Ocean

  • Toivo biisiä Orionin 500. lähetykseen - kerro mikä biisi tai hetki on jäänyt mieleen vuosien varrelta. Laita toiveesi tulemaan osoitteessa djorion.fi/toive. Kahdeksan tunnin 500. lähetys kuullaan 4.10. klo 19:00-03:00

    Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
    Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
    Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
    Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

  • Toivo biisiä Orionin 500. lähetykseen - kerro mikä biisi tai hetki on jäänyt mieleen vuosien varrelta. Laita toiveesi tulemaan osoitteessa djorion.fi/toive. Kahdeksan tunnin 500. lähetys kuullaan 4.10. klo 19:00-03:00

    Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/394234067703957/
    Spotify: http://bit.ly/spotifyorion
    Toivekaavake: http://djorion.fi/toive
    Biisilistat: http://www.djorion.fi/radio

    20:00-21:00 – DJ Orion

    1. Golden Love – Guru Groove foundation (Mr Frankie remix)
    2. Maff Boothroyd – Taboo, Slim Tim remix
    3. Westbam / Dr. Motte – One Love One Love Parade
    4. Kristian Nairn & Unterberg – Zephyr
    5. Raito – Summer of Love
    6. Genix – Boombox
    7. Probspot – Blueberry
    8. Gareth Emery – Laserface 01
    9. Andrew Bayer – Magitek
    10. Oceanlab – Satellite (Ciaran McAuley Rework)
    11. DT8 Project – Hold me till the end
    12. Turku Gabber Corps – Voitto ja suorittaminen

    *** DEMOKRATIARAIDAT ***
    13. Yotto – North
    14. Metrik – Gravity
    15. Orkidea – Revolution Industrielle
    16. Lucas & Steve – Inception
    17. Calyx & TeeBee – Pure Gold (ft. Kemo)
    18. Maddix – Lose Control
    19. Semargl – Crema Revolution (Zardonic Remix)

    21:00-22:00 – DJ Orion

    20. Miikka Leinonen – Android Ballett
    21. Rapid Eye – Circa-Forever (Sean Tyas Remix)

    XmiX – PWRNAP
    Koven – Love Wins Again
    Dimension – Devoltion (ft. cameron hayes)
    Grafix – Radiance
    Lil Nas x Ft. Billy Ray Cyrus – Old Town Road (dj zinc remix)
    Metrik – Hackers
    PhaseOne – Lost (ft. Koven)
    Delta Heavy x Muzzy – Revenge
    Twenty One Pilots – Heathens (Magnetude Bootleg)

    22. Taival, Symon & Jay – Aava
    23. Tom Swoon & Amba Shepherd – Not Too Late (Maor Levi Remix)
    24. Zatox & Coone – FTFMF
    25. A-Lusion & S-Dee – All these symbols
    26. Barthezz – On The Move (Hard Editz Bootleg)
    27. Noisecontrollers – Shine
    28. Substanced – Inferno
    29. D-Fence – Bass Line
    30. Dusky – Static

Kuuntele myös

    Muualla Yle.fi:ssä