Diandra: Kuntosali, kummilapset ja kamujen kanssa hengailu tuovat vastapainoa keikkailuun
Anna Keräsen juttuseurana Diandra.
Diandra on tullut tunnetuksi lukuisista TV-ohjelmista, kuten Elämäni biisi ja Idols -kisa, jonka hän voitti vuonna 2012.
Haastattelussa keskustellaan mm. Elämäni biisi -ohjelmasta, syksyllä starttaavasta konserttisalikiertueesta ja uudesta harrastuksesta barbien parissa.
Diandra kehuu vuolaasti Elämäni biisi -sarjaa.
- On niin ihanaa tehdä tuttujen henkilöiden kanssa töitä, kuten bändiläisten Kalle Torniainen, Lenni Kalle Taipale ja Marzi Nyman. Juontaja Katja Ståhl on hyvän mielen luoja niin takahuoneessa kuin ohjelmassakin. Elämäni biisi rytmittää hyvin syksyäni, tiedän missä olen useampana lauantaina.
- Eniten palautetta saanut kappale, jonka olen Elämäni biisi -ohjelmassa esittänyt on "Evakon laulu". Yksi hauskuudellaan ja vaikeudellaan yllättänyt biisi oli viime kaudella saksan kielellä esittämäni kappale Neunundneunzig Luftballons ( 99 balloons). Siinä oli monta säkeistöä ja siinä piti olla raivoisa punk-mimmi lavalla. Se oli hauska haaste.
Diandra ylistää syksyn Music of Divas -konserttien sinfoniaorkesterin saundin olevan loistava, mukana on useita kymmeniä soittajia, puhaltimista jousiin. Kapellimestari Antti Rissanen on tehnyt kaikki orkesterisovitukset, mukana on mm. Queenia, Elton Johnia, Whitney Houstonia ja Celine Dionia.
- Tiedän että tulen onnistumaan esityksessä, kun yritän tehdä kunniaa esittämilleni biiseille, mutta en saa lähteä yliajattelemaan suoritusta, muuten kaivan itselleni kuoppaa.
Siirry sarjan sivulle arrow_forward_ios JAA: